محصولات فروشگاه دکتر سوشا

رژیم غذایی نوتریسیستم + فهرست رژیم های غذایی معروف دنیا

مجله پزشکی و سلامت
0 نظر | مدت زمان خواندن مقاله: 4 دقیقه
درخصوص این مطلب سوال دارید؟
رژیم غذایی نوتریسیستم + فهرست رژیم های غذایی معروف دنیا

رژیم غذایی نوتریسیستم

رژیم غذایی نوتریسیستم بر پایه کنترل میزان پروتئین دریافتی و برنامه غذایی برنامه ریزی شده است. در این رژیم یک ویژگی جالب وجود دارد، آن هم بررسی میزان تاثیر کربوهیدرات‌های مختلف بر قند خون شما است. رژیم نوتریسیستم دارای میزان قابل قبولی از پروتئین است و تاکید این رژیم بر کربوهیدرات‌های خوب است. از کربوهیدرات‌های خوب می‌توان به برخی سبزیجات اشاره کرد که با سرعت کمی در معده هضم می‌شوند و می‌توانند مدت زمان بیشتری شما را سیر نگه دارند. محدود کردن کالری دریافتی باعث تضمین کاهش وزن در رژیم نوتریسیستم است.

رژیم غذایی نوتریسیستم قصد دارد کاهش وزن شما را برایتان ساده کند. شما مجبور نیستید تصمیم بگیرید که آیا غذایی که می‌خورید برای رژیم غذایی شما مناسب است یا نه. شما مجبور نیستید کالری یا کربوهیدرات‌های غذاها را حساب کنید. در اکثر موارد لازم نیست نگران باشید که حجم غذایی که می‌خورید درست است یا نه. تمامی این امور بر عهده رژیم نوتریسیستم است. اما در عوض شما نمی‌توانید هر چیزی را که می‌خواهید، بخورید.

این به این دلیل است که بیشتر مواد غذایی خود را از خود نوتریسیستم خریداری می‌کنید. این شرکت آن را به درب خانه شما حمل می‌کند و  به شما تحویل می‌دهد. هر روز، تهیه صبحانه، نهار، شام و دسر شما برعهده نوتریسیستم است. شما فقط می‌توانید موارد جانبی مانند میوه‌های تازه و سبزیجات و برخی میان وعده‌های مجاز را از فروشگاه‌های مواد غذایی خریداری کنید و طبق رژیم غذایی نوتریسیستم، آن‌ها را بخورید.

در ادامه مطلب جزئیات بیشتری را راجع به نوتریسیستم در اختیار شما می‌گذاریم تا اطلاعات کافی راجع به این رژیم موجود در فهرست رژیم های غذایی به دست آورید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله ” انواع رژیم های غذایی ” را نیز در وب سایت پزشکی و سلامت دکتر سوشا بخوانید. برای دریافت مشاوره پزشکی رایگان سوالات خود را در بخش مشاوره پزشکی دکتر سوشا ثبت کنید.

رژیم غذایی نوتریسیستم برای چه افرادی مفید نیست؟

رژیم نوتریسیستم برای زنان باردار، افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیوی یا افرادی که دارای آلرژی خاصی هستند، مناسب نیست. همچنین این رژیم برای کودکان زیر 14 سال نیز توصیه نمی‌شود. البته نوتریسییتم برای افراد 14 تا 17 سال نیز برنامه غذایی خاصی دارد.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله ” رژیم غذایی هکر ” را نیز در وب سایت پزشکی و سلامت دکتر سوشا بخوانید. برای دریافت مشاوره پزشکی رایگان سوالات خود را در بخش مشاوره پزشکی دکتر سوشا ثبت کنید.

برنامه غذایی رژیم غذایی نوتریسیستم

رژیم نوتریسیستم یک برنامه 28 روزه است که غذاهایی که خودشان آماده کرده‌اند را ارائه می‌دهند.

غذاهای صبحانه عبارتند از:

  • گوجه فرنگی، کلوچه، گرانولا و پنکیک.

نهار و شام دارای تنوع بیشتری است.  منوی نهار و شام شامل غذاهای زیر است:

  • تاکوس (نوعی غذای مکزیکی)، مرغ، ماکارونی، سوپ، خورش و چیلی و پیتزا

برای دسرها و تنقلات:

  • ممکن است برایتان اسنک، شیرینی میوه‌ای و یا کیک و کلوچه بفرستند.

دوباره یادآوری می‌کنیم که شما خودتان در مورد نوع غذا هیچ انتخابی نمی‌توانید داشته باشید و مجبورید طبق دستورالعمل رژیم نوتریسیستم عمل کنید. البته این رژیم دارای یک لیست طولانی از میوه ها، سبزیجات، آجیل، گوشت تازه و مواد لبنی و سایر غذاهایی است که می‌توانید در کنار غذای نوتریسیستم خود بخورید.

رژیم غذایی نوتریسیستم : برنامه غذایی رژیم غذایی نوتریسیستم

به طور کلی، برنامه غذایی رژیم نوتریسیستم شامل موارد زیر است:

انواع مواد مغذی در رژیم غذایی نوتریسیستم

 حدود 50% از کالری دریافتی شما را کربوهیدرات‌ها، 25٪ پروتئین و 25٪  چربی تشکیل می‌دهند.

در رژیم غذایی نوتریسیستم ، شما باید از مصرف مواد غذایی دارای نشاسته بالا (مانند نان سفید، برنج سفید و میوه‌های خاص) اجتناب کنید.

سدیم محدود

به گفته این شرکت، رژیم نوتریسیستم حدود 2000 میلی گرم سدیم روزانه را برای مصرف کننده در نظر گرفته است. البته غذاهایی که خودتان می‌خرید نیز در این 2000 میلی گرم در نظر گرفته شده است. پس شما باید میزان سدیم موجود در مصرف خود را ثبت کرده و از میزان دریافتی از سیستم کم کنید.

مزایای رژیم غذایی نوتریسیستم

یکی از مزیت‌های اصلی رژیم غذایی نوتریسیستم این است که تنوع غذایی خوبی را برای تمامی سلیقه‌ها در نظر گرفته است. شاید شما از نهاری که در آن روز برایتان می‌آورند شگفت زده شوید و انگیزه شما برای ادامه دادن این رژیم بالا برود.

همانطور که گفته شد کاهش وزن از دیگر مزایای رژیم نوتریسیستم است. میزان کالری دریافتی در رژیم غذایی نوتریسیستم به طوری طراحی شده است که زنان تا 6.5 کیلوگرم و مردان تا 7.5 کیلوگرم در ماه وزن کم کنند.

معایب رژیم غذایی نوتریسیستم

از نظر برخی افراد رعایت رژیم غذایی نوتریسیستم خسته کننده است چون شما در تهیه و انتخاب غذای خود هیچ نقشی ندارید. در اکثر مواقع شما از خوردن غذا دلسرد می‌شوید و آرزو می‌کنید کاش غذای دلخواه خود را می‌توانستید بخورید، در صورتی که در این رژیم امکان این امر وجود ندارید.

زنان باردار و افرادی که دچار برخی بیماری‌های مزمن هستند نمی‌توانند رژیم غذایی نوتریسیستم را رعایت کنند چون بسته به شرایط بیماری که دارند و در شرایط مختلف به مواد مغذی بیشتری نیاز خواهند داشت.


مقالات پیشنهادی دکتر سوشا : 


منبع مقاله :

تهیه و ترجمه : سایت سلامت دکتر سوشا

شما هم می توانید در مورد این مقاله پرسش خود را با ما به اشتراک بگذارید

برای ثبت پرسش خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شده یا روی دکمه " افزودن پرسش جدید " کلیک کنید. همچنین پرسش شما بعد از ثبت، توسط مدیریت سایت بررسی و بعد از تاییدیه مدیریت سایت، پرسش شما نمایش داده می شود.
هیچ پرسشی در رابطه با این مقاله مطرح نشده است. چنانچه پرسشی دارید، آن را با کاربران و پزشکان سایت مطرح نمایید.
مقالات پیشنهادی
ویدئوها
ویدئوهای بیشتر