روش های جراحی و غیر جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی مردان

مجله پزشکی و سلامت
0 نظر | مدت زمان خواندن مقاله: 4 دقیقه
درخصوص این مطلب سوال دارید؟
روش های جراحی و غیر جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی مردان

بزرگ کردن آلت تناسلی مردانه

امروزه تبلیغات زیادی در مورد محصولات و روش‌های بزرگ کردن آلت تناسلی مردان به گوشتان می‌رسد، به عنوان مثال انواع پمپ‌ها، قرص‌ها، وزنه‌ها، تمرینات، ماساژ و جراحی‌هایی که ادعا می‌کنند طول و قطر آلت تناسلی را افزایش می‌دهند.

اکثر تکنیک‌ها و محصولاتی که تبلیغ می‌کنند، آثار نامناسبی دارند و می‌توانند به آلت تناسلی مردان آسیب برساند. قبل از اینکه دست به هر اقدامی بزنید حتما در آن مورد تحقیق کرده و مشاوره بگیرید.

در ادامه مطلب به روش‌های بزرگ کردن آلت تناسلی مردان اشاره می‌کنیم و سیر تا پیاز این روش‌ها را برای شما توضیح می‌‌دهیم. با ما همراه باشید تا کامل‌ترین اطلاعات را راجع به افزایش سایز آلت تناسلی مردان به دست آورید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله ” مالیدن روغن زیتون به آلت تناسلی مردان ” را نیز در وب سایت پزشکی و سلامت دکتر سوشا بخوانید. برای دریافت مشاوره پزشکی رایگان سوالات خود را در بخش مشاوره پزشکی دکتر سوشا ثبت کنید.

سایز نرمال آلت تناسلی مردان

در حقیقت اکثر مردان فکر می‌کنند که آلت آن‌ها کوچک است و ترس این را دارند که نتوانند شریک جنسی خود را راضی کنند، از این رو آن‌ها در فکر پیدا کردن روش‌های موثر برای بزرگ کردن آلت تناسلی هستند.

مطالعات نشان می‌دهد که بسیاری از مردان تصورات اغراق آمیزی از سایز نرمال آلت تناسلی دارند. خوب است بدانید اگر آلت تناسلی شما در حالت نعوظ حدود 13 سانتی متر یا کمی بلندتر باشد، اندازه آن طبیعی است.

زمانی که آلت تناسلی شما در هنگام نعوظ کمتر از 7.5 سانتی متر باشد، در این حالت آلت تناسلی شما از حد طبیعی کوچک‌تر است.

روش های بزرگ کردن آلت تناسلی مردان

محصولات و روش های غیر جراحی بزرگ کردن آلت تناسلی مردان

اکثر روش‌هایی که برای بزرگ کردن آلت تناسلی مردان تبلیغ می‌شود ناکارآمد هستند و برخی می‌توانند آسیب دائمی به آلت تناسلی شما وارد کنند. در ادامه به برخی از محصولات و تکنیک‌هایی که اخیرا بسیار رایج شده‌اند اشاره می‌کنیم:

قرص‌ها و لوسیون‌ها برای بزرگ کردن آلت تناسلی

این محصولات معمولا حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی، گیاهان یا هورمون‌هایی هستند که تولید کنندگان ادعا می‌کنند که آلت تناسلی را بزرگ می‌کنند اما نه تنها کارایی و مفید بودن هیچ یک از این محصولات ثابت نشده است، بلکه بعضاً ممکن است مضر نیز باشند.

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان : قرص‌ها و لوسیون‌ها برای بزرگ کردن آلت تناسلی

افزایش سایز آلت تناسلی با پمپ‌های خلاء

روش کار این پمپ‌ها بدین صورت است که با ایجاد خلاء سعی می‌شود خون بیشتری در آلت تناسلی جریان پیدا کند و باعث نعوظ می‌شود.

پمپ خلاء برای کوتاه مدت اثرگذار و باعث نعوظ بهتر می‌شود اما ثابت شده است که در دراز مدت اثرات منفی دارد و  می‌تواند آلت را دچار مشکل نعوظ کند.

افزایش اندازه آلت تناسلی با تمرینات

تمرینات و ماساژهای خاصی وجود دارند که باعث افزایش سایز آلت مردان می‌شود، یکی از این تمرین‌ها این است که با یک دست آلت را گرفته و از داخل به سمت بیرون می‌کشیم و با دست دیگر که پشت دست اولی است ادامه می‌دهید و این کار را تکرار می‌کند.

این روش نسبت به روش‌های قبل ایمن‌تر بوده و عوارض کمی دارد اما نتایج مثبتی از این روش دیده نشده است و این روش می‌تواند در دراز مدت باعث درد و کشیدگی در آلت تناسلی شود.

دستگاه کشش برای بزرگ کردن آلت تناسلی مردان

دستگاهی است که به آلت تناسلی مردان وصل می‌شود و با ایجاد کشش ملایم و مداوم باعث افزایش طول آلت می‌شود. اخیرا ثابت شده است با این روش می‌توان طول آلت را حدوداً 3-1 سانتی متر افزایش داد.

روش جراحی برای بزرگ کردن آلت تناسلی مردان

مطالعات انجام شده در زمینه تکنیک‌های جراحی فعلی برای افزایش طول آلت تناسلی ، نتایج در هم ریخته‌ای از لحاظ ایمنی، اثربخشی و رضایت بیمار را نشان می‌دهد.

در بهترین حالت، عمل جراحی ممکن است ظاهر آلت مردانه را 1 سانتی متر اضافه کند اما طول واقعی آلت تناسلی را تغییر نمی‌دهد. در صورت بروز اشکال در جراحی ممکن است عوارضی مانند عفونت، زخم، از دست دادن احساس در آلت و یا اختلال در عملکرد آلت تناسلی ایجاد شود.

معمولاً جراحی برای افزایش سایز آلت محبوبیت چندانی ندارد و مردم بیشتر راغب به روش‌های دیگر هستند. جراحی آلت تناسلی معمولا برای افرادی انجام می‌شود که آلت آن‌ها به طور مادرزادی دچار عیب و نقص است.

برخی جراحان به صورت تجربی برخی جراحی‌ها را روی آلت انجام می‌دهند تا آن را بزرگ کنند اما این روش‌های تجربی نتایج مثبتی ندارد و می‌تواند اثرات جبران نشدنی دائمی برای فرد در پی داشته باشد.

یکی از روش‌های جراحی برای افزایش قطر آلت این است که مقداری چربی از قسمتی دیگر از بدن بر میدارند و به دور آلت تزریق می‌کنند اما این عمل نیز ممکن است نتایج خوبی نداشته باشد زیرا امکان دارد چربی توسط بدن جذب شود و یا به دلیل تزریق نادرست آلت دچار عدم تقارن شود.

اثر بخشی قطعی هیچ کدام از این روش‌ها تا به حال ثابت نشده است و حتی امکان دارد توانایی شما برای نعوظ عادی را دچار اختلال کند.

بزرگ کردن آلت تناسلی مردان : روش جراحی برای بزرگ کردن آلت تناسلی مردان

چند نکته موثر در بزرگ کردن آلت تناسلی مردان

اگرچه هیچ روش ایمن و موثر تضمینی برای افزایش طول و قطر آلت تناسلی وجود ندارد، اما اگر شما نگران اندازه آلت تناسلی خودتان هستید، چند نکته وجود دارد:

  • با شریک زندگی خود ارتباط بهتری برقرار کنید. در ابتدا ممکن است کمی سخت به نظر بیاید که عادت‌های قدیمی را کنار بگذارید و در مورد مسائل و علایق جنسی خود صحبت کنید. بعدا خواهید دید که چقدر این امر موثر است و به شما در افزایش سایز آلت تناسلی کمک می‌کند.
  • اگر شما شکم بزرگی دارید ممکن است آلت شما کوچک به نظر برسد.سعی کنید چربی‌های اضافه دور شکم را کم کنید.
  • موهای اطراف آلت خود را بتراشید، این کار باعث می‌شود اندازه واقعی آلت شما معلوم شود و بزرگ‌تر به نظر برسد.
  • ورزش منظم می‌تواند تفاوت بزرگی در روابط شما و همسرتان ایجاد کند. آمادگی جسمانی بهتر نه تنها باعث می‌شود که شما قدرتمندتر به نظر برسید، بلکه می‌تواند قدرت و استقامت را در طول رابطه جنسی بهبود بخشد.
  • با پزشک یا مشاور خود درباره بزرگ کردن آلت تناسلی مشورت کنید، احساس ناراحتی از اندازه آلت تناسلی یک موضوع شایع در بین مردان است. مشاور می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

مقالات پیشنهادی دکتر سوشا : 


منبع مقاله :

تهیه و ترجمه : سایت سلامت دکتر سوشا

شما هم می توانید در مورد این مقاله پرسش خود را با ما به اشتراک بگذارید

برای ثبت پرسش خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شده یا روی دکمه " افزودن پرسش جدید " کلیک کنید. همچنین پرسش شما بعد از ثبت، توسط مدیریت سایت بررسی و بعد از تاییدیه مدیریت سایت، پرسش شما نمایش داده می شود.
هیچ پرسشی در رابطه با این مقاله مطرح نشده است. چنانچه پرسشی دارید، آن را با کاربران و پزشکان سایت مطرح نمایید.
مقالات پیشنهادی
ویدئوها
ویدئوهای بیشتر