درمان جوش صورت به روش سنتی و طبیعی |بخش اول

مجله پزشکی و سلامت
0 نظر | مدت زمان خواندن مقاله: 5 دقیقه
درخصوص این مطلب سوال دارید؟
درمان جوش صورت به روش سنتی و طبیعی |بخش اول

جوش صورت ، بلای آسمانی

مجله پزشکی و سلامتپوست شما یکی از مهم‌ترین اجزایی است که برای زیبایی‌تان باید از آسیب دیدن آن پیشگیری کنید. اگر بر روی پوست صورت شما جوش بزند ، از قیافه زشت خود متنفر می‌شوید. برای جلوگیری از جوش زدن و درمان جوش صورت ، باید از مواد شیمیایی مضر دوری کنید . تغییر تعادل هورمونی در بدن نیز یکی از عواملی است که موجب بروز جوش می‌شود ، زیرا تغییر هورمون ، باعث تولید بیش از حد سبوم می‌شود ، درنتیجه سبوم اضافی ، منافذ پوست را می‌بندد و باعث بروز جوش پوستی می‌شود.
اگر زیاد جوش می‌زنید ، نگران نباشید ، زیرا بهترین روش برای درمان جوش صورت و جای آن ، درمان‌های سنتی و طبیعی است. تعدادی از بهترین درمان‌های طبیعی جوش صورت را برایتان بیان می‌کنیم.

جوش صورت ، بلای آسمانی

استفاده از سرکه سیب برای درمان جوش صورت

سرکه سیب بهترین درمان جوش صورت است. در وهله اول باکتری‌های مسبب جوش را از بین می‌برد. همچنین pH پوست شما را قلیایی و متعادل می‌کند ، در نتیجه باکتری عامل جوش ، نمی‌تواند رشد کند.
سرکه سیب مانند آب لیمو یک داروی قابض است که می‌تواند چربی اضافی پوست را نیز خشک کند . البته در نظر داشته باشید که برای اینکه جوش نزنید ، نباید پوست شما بیش از حد خشک شود (خشکی بیش از حد موجب شیوع بیماری می‌شود) ، بلکه این خشکی باید در حدی باشد که تولید بیش از حد غدد سباسه را جبران کند.
برای درمان جوش صورت خود ، قبل از خواب پنبه‌ای را به سرکه سیب آغشته نمایید و سپس آن را به صورت خود بمالید ، بعد از اینکه بیدار شدید ، صورت خود را بشویید.

استفاده از سرکه سیب برای درمان جوش صورت استفاده از سرکه سیب برای درمان جوش صورت 2

درمان جوش صورت با ماسک دارچین و عسل

عسل چسبنده است و دارچین نیز تند است ، در نتیجه احتمالاً تمایلی به استفاده از این ماسک ندارید. ولی باید بدانید که عسل و دارچین هر دو برای درمان جوش صورت مفید هستند.
دارچین خواص ضد میکروبی دارد و می‌تواند از رشد باکتری جلوگیری کند ، عسل نیز آنتی‌بیوتیک طبیعی است در نتیجه این دو ماده بهترین درمان جوش صورت هستند.
2 قاشق عسل را با 1 قاشق دارچین مخلوط کنید ، سپس این ماسک را روی صورت خود بمالید و بعد از 15-10 دقیقه صورتتان را بشویید.

درمان جوش صورت با ماسک دارچین و عسل درمان جوش صورت با ماسک دارچین و عسل 2

درمان جوش صورت با شیر و عسل ( یا ماست)

اگرچه گفته می‌شود که برخی از فراورده‌های لبنیاتی مانند شیر ، موجب بروز جوش می‌شوند ، اما مصرف موضعی شیر بر روی پوست ، جوش و بیماری پوستی را التیام می‌بخشد. علت اینکه مصرف خوراکی شیر می‌تواند موجب بروز جوش شود ، هورمون‌های اضافی است که در آن وجود دارد ، اما واقعیت این است که هنگام بلع شیر ، هورمون اضافی در آن وجود ندارد.در اکثر موارد ، شیر التهاب و قرمزی پوست را تسکین می‌دهد.
به جای شیر ، از ماست نیز می‌توانید استفاده کنید ، اسید آن خاصیت ضد باکتریایی دارد و چربی موجود در آن نیز مغذی و مرطوب کننده است.
برای درمان جوش صورت یک قاشق شیر یا ماست را با یک قاشق عسل مخلوط کنید ، سپس آن را با یکی پد پنبه‌ای به صورت خود بمالید و بعد از 15-10 دقیقه صورتتان را بشویید.

درمان جوش صورت با شیر و عسل ( یا ماست) درمان جوش صورت با شیر و عسل ( یا ماست) 2

پاپایا (انبه هندی) برای درمان جوش صورت

پاپایا یک جزء ضروری در بسیاری از محصولات آرایشی است ، اما برای اینکه از مزایای پاپایا بهره‌مند شوید ، نیازی نیست از محصولات آرایشی استفاده نمایید ، بلکه می‌توانید از خود پاپایا به صورت طبیعی استفاده کنید.
پاپایا خام یک درمان طبیعی برای جوش است که سلول‌های مرده و چربی پوست را از بین می‌برد و پوست را نرم و صاف می‌کند. پاپایا شامل آنزیمی به نام پاپایین است که باعث کاهش التهاب و جلوگیری از تشکیل چرک می‌شود.
به منظور درمان جوش صورت ، پاپایا را به طور کامل له کنید تا بتوانید آن را به صورت ماسکی روی صورتتان بمالید سپس 20-15 دقیقه صبر کنید و صورت خود را با آب گرم بشویید. ممکن است بعد از شستشو ، پوست شما کمی خشک شود ، به پوست خود مرطوب کننده بزنید.

پاپایا (انبه هندی) برای درمان جوش صورت پاپایا (انبه هندی) برای درمان جوش صورت 2

درمان جوش صورت با رب پوست پرتقال

جوش پوستی توسط باکتری‌های مختلف ، چربی اضافی پوست و منافذ بسته سلول‌های مرده پوست ایجاد می‌‌شود. پوست پرتقال ماسک فوق‌العاده‌ای برای بهبود جوش پوستی است ، زیرا سرشار از ویتامین C و اسید سیتریک است که باعث رشد سلول‌های جدید پوستی می‌شود و طراوت و شادابی خاصی به پوست می‌بخشد.
برای ردمان جوش صورت ، پوست پرتقال را به خوبی بشویید و آن را با استفاده از مخلوط کن به طور کامل خورد کنید. سپس کمی صبر کنید تا پوست پرتقال آب بیندازد. پوست پرتقال را به همراه آب آن بر روی جوش های خود بمالید و بعد از 25-20 دقیقه صورتتان را بشویید. ممکن است بعد از شستشو ، پوست شما کمی خشک شود ، به پوست خود مرطوب کننده بزنید.

درمان جوش صورت با رب پوست پرتقال درمان جوش صورت با رب پوست پرتقال 2

مقاله پیشنهادی دکتر سوشا : درمان جوش صورت به روش سنتی و طبیعی |بخش دوم

مقاله پیشنهادی دکتر سوشا : درمان جوش صورت به روش سنتی و طبیعی |بخش سوم

© وب سایت پزشکی و سلامت دکتر سوشا

شما هم می توانید در مورد این مقاله پرسش خود را با ما به اشتراک بگذارید

برای ثبت پرسش خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شده یا روی دکمه " افزودن پرسش جدید " کلیک کنید. همچنین پرسش شما بعد از ثبت، توسط مدیریت سایت بررسی و بعد از تاییدیه مدیریت سایت، پرسش شما نمایش داده می شود.
هیچ پرسشی در رابطه با این مقاله مطرح نشده است. چنانچه پرسشی دارید، آن را با کاربران و پزشکان سایت مطرح نمایید.
مقالات پیشنهادی
ویدئوها
ویدئوهای بیشتر