مشاوره آنلاین با بهترین متخصصین بصورت تلفنی و اینترنتی

بیشترین مشکلات جنسی مردان و بهترین راه درمان آن‌ها

مجله پزشکی و سلامت
1 نظر | مدت زمان خواندن مقاله: 3 دقیقه
درخصوص این مطلب سوال دارید؟
بیشترین مشکلات جنسی مردان و بهترین راه درمان آن‌ها

دلایل مشکلات جنسی مردان

مجله پزشکی و سلامت : مشکلات جنسی مردان می‌تواند ناشی از مشکلات جسمی و روحی یا اختلال در روابط زوجین باشد. به‌علاوه این‌که وجود بیماری‌های مزمن و کهولت سن نیز ازجمله عوامل اصلی برای بروز اختلال در روابط جنسی در مردان می‌باشند.
درحالی‌که مطالعات علمی ادعا می‌کنند که شیوع مشکلات جنسی مردان حدود ۳۱ درصد می‌باشد، اما خوشبختانه بسیاری از این اختلالات قابل‌پیشگیری هستند. بنابراین بسیار مهم است مردی که احساس می‌کند دارای درجه‌ای از مشکلات جنسی می‌باشد و یا این‌که روابط لذت بخشی با همسر خود ندارد، حتماً با پزشک به‌طور شفاف در مورد مشکل خود مشورت نماید.

عوامل اصلی بروز مشکلات جنسی مردان

پزشکان متخصص علوم باروری معتقدند که دو عامل اصلی مشکلات جسمی و اختلالات روحی و روانی مقصر اصلی برای بروز مشکلات جنسی و یا روابط سرد جنسی می‌باشند.
بسیاری از وضعیت های خاص پزشکی مانند اختلالات در جریان خون، مشکلات عصبی و سندرم متابولیک یا ابتلا به بیماری‌های مزمنی مانند دیابت، بیماری‌های قلبی و عروقی و مشکلات کلیوی می‌توانند از علل اصلی بروز مشکلات جنسی مردان باشند.
از سوی دیگر عوامل روحی و روانی مانند استرس‌های روزمره، عصبانیت‌ها و افسردگی‌های مزمن نیز همگی می‌توانند موجب مشکلات جنسی مردان شوند.

تأثیر مشکلات جنسی مردان بر سلامت عمومی

مشکلات جنسی مردان می‌توانند به‌طور مستقیم بر سلامت روح و روان اثر منفی بر جای گذارند. البته پزشکان معتقدند که شدت این مشکلات و اختلالات در بین مردان پا به سن گذاشته بیش از مردان جوان می‌باشد.
ازجمله رایج‌ترین مشکلات جنسی مردان اشکال در انزال، اختلال در نعوظ و سرکوب میل جنسی می‌باشد. البته طبیعتاً این مشکلات علل خاص خود را به همراه دارند. البته مشکل انزال در مردان می‌تواند همراه با مشکلات روحی و روانی باشد و چه‌بسا در برخی موارد مشکلاتی مانند ناراحتی و عصبانیت و یا حتی افسردگی در مردان می‌توانند منجر به بروز اختلال در انزال شوند.

اختلال در نعوظ یکی از رایج‌ترین مشکلات جنسی مردان است، که درواقع ناتوانی برای رسیدن و یا حفظ نعوظ مناسب در آلت تناسلی مرد برای مقاربت کامل و ارضا شدن می‌باشد، مشکلات ناشی از اختلالات در جریان خون و مشکلات قلبی و عروقی، نگرانی‌ها و اضطراب‌های روزمره کلاً بر روی بروز اختلال در نعوظ تأثیرگذار هستند. به‌علاوه این‌که ضربه یا جراحت به آلت تناسلی مردانه (بخصوص در ورزشکاران) ازجمله علل شایع بروز اختلال در نعوظ می‌باشد.
عدم وجود میل جنسی با همسر نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که در برخی از مردان قابل‌مشاهده می‌باشد. پزشکان در این زمینه معتقدند که وجود یک بیماری مزمن زمینه‌ای مانند دیابت، فشارخون و یا مشکلات عصبی می‌توانند عامل بروز این حالت باشند.

تأثیر مشکلات جنسی مردان بر سلامت عمومی

چگونه مشکلات جنسی مردان را تشخیص دهید؟

اولین مرحله برای تشخیص مشکلات جنسی مردان آن است که اگر مردی احساس نماید از رابطه جنسی با همسر خود لذتی نمی‌برد یا دارای یکی از نشانه‌های عنوان‌شده بود، حتماً باید با پزشک درزمینه مشکل خود مشورت نماید. در بسیاری از موارد پزشک با پرسش چندین سؤال هدفمند و یافتن نشانه‌های مشکل و انجام تست‌های خاصی می‌تواند مشکل موردنظر را شناسایی نماید. نکته مهم آن است که در بسیاری از موارد درمان برخی از بیماری‌های مزمن در فرد می‌توانند راه‌حل از بین رفتن مشکلات جنسی در او باشند.
البته ازجمله تست‌های تشخیصی برای پزشک در این زمینه می‌توان به تست خون، ارزیابی وضعیت گردش خون به‌خصوص در اندام تناسلی، تست‌های حسی در آلت تناسلی و کل بدن اشاره نمود که ازجمله نشانگرهای مؤثر برای تشخیص هر نوع اختلال خاص جنسی و تناسلی در مردان می‌باشد.

روش درمان مشکلات جنسی مردان

درمان مشکلات جنسی مردان ترکیبی از درمان‌های جسمی با کمک درمان‌های روان‌شناسانه می‌باشد. به همین منظور، درمان‌های پزشکی و استفاده از داروها و ژل‌های خاص از یک سو و استفاده از برخی از هورمون‌ها در موارد خاص از سوی دیگر می‌توانند تا حدی مشکلات جسمی اختلالات مذکور را بهبود دهند. البته در بیشتر موارد علاوه بر رفع اختلالات جسمی، توجه به درمان‌های روان‌شناسانه هم از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد تا فرد مبتلا بتواند از آمادگی لازم برای داشتن یک رابطه سالم جنسی بهره‌مند شود که در این راستا کمک و همراهی شریک جنسی فرد نیز در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.

© وب سایت پزشکی و سلامت دکتر سوشا

شما هم می توانید در مورد این مقاله پرسش خود را با ما به اشتراک بگذارید

برای ثبت پرسش خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شده یا روی دکمه " افزودن پرسش جدید " کلیک کنید. همچنین پرسش شما بعد از ثبت، توسط مدیریت سایت بررسی و بعد از تاییدیه مدیریت سایت، پرسش شما نمایش داده می شود.

مدتی است بدون تحریک مایع چسبنده ای ازم خارج میشه که زیاده و خیلی اذیت کننده هس و باعث کمردرد میشه. درمانش چیه؟

مشاهده کامل

کارشناس وب سایت (2)
اگر این ترشحات همراه با سوزش، خارش یا درد همراه است، ممکن است نشانه وجود عفونت مجاری ادراری باشد. به پزشک مراجعه نمایید و درخواست آزمایش ادرار کنید تا علت مشخص شود.
آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟
مقالات پیشنهادی
ویدئوها
ویدئوهای بیشتر