مشاوره آنلاین با بهترین متخصصین بصورت تلفنی و اینترنتی

روان کننده لوبریکانت | 4 ژل لوبریکانت مضر

مجله پزشکی و سلامت
0 نظر | مدت زمان خواندن مقاله: 2 دقیقه
درخصوص این مطلب سوال دارید؟
روان کننده لوبریکانت | 4 ژل لوبریکانت مضر

استفاده از روان کننده‌ها در رابطه جنسی

مجله پزشکی و سلامت : استفاده از روان کننده لوبریکانت در رابطه جنسی می‌تواند به بهبود کیفیت و کاهش درد رابطه جنسی کمک کند، اما استفاده از روان کننده‌های مضر می‌تواند سلامتی شما را به خطر بیندازد. بسیاری از گونه‌های پرفروش روان کننده‌ها، حاوی برخی از مواد تشکیل دهنده‌ای است که در ضد یخ، روغن ترمز و حتی پاک‌کننده‌های اجاق گاز استفاده می‌شود.

این مواد شیمیایی موجود در روان کننده‌ها موجب کاهش میل جنسی و به هم خوردن تعادل نمکی و PH واژن می‌شوند و به همین دلیل خطر عفونت باکتریایی واژن را افزایش می‌دهند. البته باید بگوییم که برخی از روان کننده‌ها (لوبریکانت) نیز مواد تشکیل دهنده مضری ندارند و سلامت جنسی را به خطر نمی‌اندازند، به همین دلیل باید دقت زیادی بر انتخاب نوع روان کننده خود داشته باشید تا رابطه جنسی شما به خطر نیفتد.
در ادامه مطلب تعدادی از مواد تشکیل دهنده مضر در روان کننده‌ها را به شما معرفی می‌کنیم که باید از مصرف روان کننده‌های حاوی این مواد، اجتناب نمایید.

1- روان کننده های گلیسرین

گلیسیرین، یک قند الکلی است که اسمولالیته روان کننده را افزایش می‌دهد و روان کننده‌های حاوی مقدار زیادی گلیسرین، سلامت جنسی شما را به خطر می‌اندازند. مقدار بیش از حد این قند الکلی می‌تواند موجب رشد باکتری شده و اثرات جانبی ناخوشایندی مانند عفونت قارچی و عفونت ادراری به همراه دارد.

روان کننده های گلیسرین

2- مواد پتروشیمیایی مانند: پروپیلن گلیکول، پلی اتیلن گلیکول و نفت خام

این مواد شیمیایی، حاصل از نفت خام هستند و ممکن است در محصولاتی مانند ضد یخ نیز وجود داشته باشند. این مواد شیمیایی احساس گرما و داغی را در حین رابطه جنسی افزایش می‌دهند و برخی از افراد از این گرمای غیر طبیعی لذت می‌برند. گرمای اندام‌های تناسلی در حین رابطه جنسی، باید طبیعی باشد و اگر این گرما بیش از حد و مصنوعی باشد می‌تواند موجب سوزش اندام تناسلی و آسیب آن شود. به همین دلیل است که استفاده از روان کننده‌های حاوی این مواد شیمیایی می‌تواند سلامت جنسی را به خطر بیندازد.

3- نگه‌دارنده‌هایی مانند پارابن، بنزیل الکل و اسید سیتریک

برخی از افراد تجربه احساس سوزش و خارش شدید بعد از استفاده از برخی روان کننده‌ها را دارند. این احساس سوزش، خارش و چسبناکی بعد از استفاده از لوبریکانت‌ها به خاطر مواد نگه‌دارنده آن‌ها است. بهتر است در رابطه جنسی خود از روان کننده‌های طبیعی استفاده نمایید که عوارض جانبی نداشته باشند و سلامت شما را به خطر نیندازند.

4- بنزوکائین

بنزوکائین از مواد تشکیل دهنده روان کننده‌های خاص ضد درد است. این روان کننده‌ها برای کاهش درد رابطه جنسی (به خصوص رابطه جنسی مقعدی) استفاده می‌شوند. اما مفید نیستند، زیرا درد نشانه مهمی در بدن است که شما را از آسیب و یا صدمه‌ای به بدن آگاه می‌کند. زمانی که درد را سرکوب می‌کنید، در واقع به بدنتان آسیب می‌رسانید، اما چون احساس درد نمی‌کنید، نسبت به آسیب، بی‌توجه هستید و این کار مشکلات جنسی عمده دیگری را در پی دارد.

© وب سایت پزشکی و سلامت دکتر سوشا

شما هم می توانید در مورد این مقاله پرسش خود را با ما به اشتراک بگذارید

برای ثبت پرسش خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شده یا روی دکمه " افزودن پرسش جدید " کلیک کنید. همچنین پرسش شما بعد از ثبت، توسط مدیریت سایت بررسی و بعد از تاییدیه مدیریت سایت، پرسش شما نمایش داده می شود.
هیچ پرسشی در رابطه با این مقاله مطرح نشده است. چنانچه پرسشی دارید، آن را با کاربران و پزشکان سایت مطرح نمایید.
مقالات پیشنهادی
ویدئوها
ویدئوهای بیشتر