ویدئو 0 نظر | مدت زمان ویدئو : 1:18

ویدیو آموزشی؛ درمان قطعي ام اس وجود ندارد

ویدیو آموزشی؛ درمان قطعي ام اس وجود ندارد
نکته : برای مشاهده ویدیو ابتدا روی تصویر بالا کلیک کنید، و بعد ویدیو را مشاهده یا (play) کنید. 

 

آیا درمان قطعي ام اس وجود دارد؟

هیچ درمان قطعی برای بیماری ام اس (Multiple Sclerosis) وجود ندارد؛ اما اگر به ام اس دچار شدید راه های زیادی برای کنترل این بیماری وجود دارد.

می‌توان طول بیماری ام اس را کنترل و عملکردتون را افزایش داد. این بیماری باعث التهاب سیستم عصبی مرکزی میشه که غیر قابل پیش بینی و ناتوان کننده است. داروهایی هستند که می‌توانند شدت و دفعات حملات بیماری رو کنترل کنند. این حملات ممکنه چند روز، چند هفته یا چند ماه طول بکشند. در حملات شدید معمولاً دوز بالای داروهای کورتیکواستروئیدی تجویز میشه که التهاب بدن رو کم می‌کنه. البته داروهای اختصاصی بیماری ام اس با هدف قرار دادن سیستم ایمنی بدن پیشرفت بیماری رو کم می‌کنند. داروهایی هم وجود دارند که می‌توانند عوارض فیزیکی این بیماری مثل خستگی ، گرفتگی عضلات و افسردگی را درمان کنند. همچنین روش‌های توانبخشی هم می‌توانند عملکرد بیمار را بالا ببرند. گرچه گاهی برای افزایش امنیت بیمار از واکر یا ویلچر استفاده میشه. به محض اینکه هریک از علائم ام اس را مشاهده کردید حتماً به پزشک متخصص مراجعه کنید. پیدا کردن یک تیم متخصص و حرفه‌ای مهمترین بخش از شروع کنترل ام اس محسوب میشه.

در ادامه لیستی از بهترین مقالات در خصوص مبحث بیماری ام اس را برای شما لیست کرده ایم، پیشنهاد میکینم این مقالات را در خصوص بیماری ام اس؛ مشاهده و مطالعه کنید.

 

یک پیشنهاد رایگان به کاربران : در صورتی که سوالی دارید، می‌توانید به بخش مشاوره پزشکی آنلاین سایت پزشکی دکتر سوشا مراجعه کرده و سؤالات خود را مطرح نمایید. 


زمان ویدیو : 1:18

منبع ویدیو :

سوالات و نظرات خود را اینجا بنویسید

برای ارسال نظر یا سوال باید ابتدا در سایت ثبت نام کنید

سوالات و نظرات دیگران را مشاهده کنید