فروش لوازم آرایشی و بهداشتی (بالای مقالات)

دستگاه ترمودرمی (آب کردن چربی بدن بدون بیهوشی و بستری)

مجله پزشکی و سلامت
0 نظر | مدت زمان خواندن مقاله: 4 دقیقه
درخصوص این مطلب سوال دارید؟
دستگاه ترمودرمی (آب کردن چربی بدن بدون بیهوشی و بستری)

چکیده مطلب 

دستگاه ترمودرمی یکی از دستگاه‌های لاغری است که در سالن‌های لاغری موضعی و توانبحشی برای کاهش سایز و لاغری افراد چاق استفاده می‌شود. این دستگاه طرفداران خاص خود را در لاغری و طب فیزیکی دارد، برای اطلاعات بیشتر راجع به این دستگاه لاغری ادامه مطلب را بخوانید.

دستگاه لاغری ترمودرمی چیست؟

دستگاه ترمودرمی مانند سایر روش‌های لاغری برای افرادی مناسب است که حاضر به صرف وقت برای کاهش وزن نیستند و یا اینکه فرصت کافی برای انجام تمرینات ورزشی را ندارند. پس به سمت این دستگاه‌های لاغری می‌روند تا بتوانند در مدت زمان کمتری به سایز مورد دلخواه خود برسند. علاوه بر کاربرد دستگاه ترمودرمیک در لاغری ، این دستگاه برای توانبخشی در طب فیزیکی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین خاطر است که دستکاه ترمودرمی در سالن‌های لاغری و فیزیوتراپی کاربرد زیادی دارد.

خرید دستگاه لاغری ترمودرمی

لینک قیمت انواع دستگاه های لاغری کلیک کنید

دستگاه ترمودرمی برای لاغری و توانبخشی 

دستگاه ترمودرمیک در واقع تشک‌های حرارتی هستند که در بسیاری از مراکز طب فیزیکی، توانبخشی، فارادیک و نیز در سالن‌های لاغری موجود می‌باشد و یکی از روش‌های رایج در مراکز طب فیزیکی و توان بخشی و نیز در سالن‌های لاغری است. دستگاه ترمودرمیک  تاثیر به سزایی برای تسکین دردهای بدن دارد که البته باید فیزیوتراپ‌ها یا متخصصین آموزش کامل را برای کار با این دستگاه دیده باشند، تا بتوانند به درستی از دستگاه ترمودرمی برای لاغری و توانبخشی استفاده نمایند.

عملکرد دستگاه ترمودرمی چگونه است 

همانطور که از اسم دستگاه ترمودرمیک معلوم است، پایه و اساس این دستگاه ایجاد گرما برای آب کردن چربی زیر پوستی می‌باشد. از طرفی گرما تاثیر به سزایی در تسکین درد دارد. گرمای انتقالی به پوست فرد توسط خود دستگاه ترمودرمیک قابل کنترل است تا گرمای انتقالی به پوست فرد قابل تحمل باشد. دستگاه ترمودرمی با ایجاد گرما موجب تعریق و شکستن مولکول‌های چربی می‌شود. به این ترتیب باعث کاهش وزن، کاهش سایز بدن و تسکین درد افراد می‌گردد.

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به دستگاه‌های لاغری دیگر، مطلب دستگاه فارادیک (یک چربی سوز عالی با پالس‌ الکتریکی) + قیمت را از سایت پزشکی دکتر سوشا بخوانید.

ترمودرمیک : عملکرد دستگاه ترمودرمیک

کاربرد های دستگاه ترمودرمی را بهتر بشناسیم

همانطور که در بالا گفتیم، دستگاه ترمودرمی برای لاغری و توانبخشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر آن این دستگاه برای درمان علائم بیماری‌های خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ از جمله بیماری‌هایی که دستگاه ترمودرمی تاثیر مثبتی بر روی آن‌ها می‌گذارد، عبارتند از:

  • تسکین دردهای استخوانی
  • تسکین دردهای مفصلی (به خصوص روماتیسمی)

دستگاه ترمودرمی برای لاغری با تشک های حرارتی

حرارت‌ تشک‌های حرارتی قابل تنظیم است و بنا بر میزان تحمل فرد، حرارت این تشک‌ها توسط فرد اپراتور کنترل می‌شود؛ دستگاه ترمودرمیک با انتقال حرارت به بافت فوقانی پوست باید مایع شدن چربی زیر پوستی می‌گردد و این مایع از طریق منافذ باز پوستی خارج می‌گردد. و حتی دستگاه ترمودرمی با ایجاد حرارت به بدن باعث از دست رفتن آب میان بافتی بدن می‌شود که این خود باعث ضعیف شدن بافت چربی‌های زیر پوستی و در نهایت سوزاندن چربی‌ها می‌شود. فرد بعد از اینکه با استفاده از دستگاه ترمودرمی به سایز مورد علاقه خود دست یافت، باید با رعایت ژیم غذایی مناسب به همراه ورزش تناسب اندام خود را حفظ نماید.

شما می‌توانید با کلیک بر روی لینک تناسب اندام به ده‌ها مطلب پزشکی آنلاین سایت سلامتی دکتر سوشا به‌صورت رایگان دسترسی داشته باشید.

مزایای استفاده از دستگاه ترموردمی برای لاغری

  • برای استفاده از این دستگاه هیچ نیازی به بیهوشی نمی‌باشد.
  • برای استفاده از این دستگاه هیچ نیازی به بستری شدن نمی‌باشد.
  • استفاده دستگاه ترمودرمی عوارض خاصی ندارد.
  • استفاده از دستگاه ترمودرمی برای لاغری بسیار آسان است.
  • یادگیری کار با دستگاه ترمودرمی بسیار آسان است.

ترمودرمیک : مزایای استفاده از دستگاه ترموردمیک برای لاغری

عوارض استفاده از دستگاه ترمودرمی

استفاده از دستگاه ترمودرمیک عارضه خاصی ندارد، تنها نکته مهم در استفاده از این دستگاه، تنظیم حرارت دستگاه است که باید طوری تنظیم شود، که ایجاد سوختگی پوستی نکند.

اگر دستگاه ترمودرمیک ایمنی کافی را نداشته باشد، خطر برق گرفتگی و یا آتش سوزی حین استفاده از دستگاه وجود دارد. البته دستگاه‌های جدید با ایمنی بالایی طراحی شده‌اند که چراغ هشدار دارند و اگر دستگاه دچار مشکلی شود، این چراغ هشدار روشن می‌شود تا شما متوجه بروز اشکال شوید و از بروز خطر جلوگیری کنید.

تعداد جلسات مورد نیاز برای لاغری با دستگاه ترمودرمی

بسته به میزان بافت چربی فرد، تعداد جلسات مورد نیاز استفاده از دستگاه ترمودرمیک برای هر فرد متفاوت خواهد بود و هر جلسه منطقه‌ای که چربی انباشته شده است را حرارت می‌دهند تا بافت چربی سست شده و مایع گردد و از طریق منافذ رویی پوست خارج شود.

اقدام ضروری در دوران استفاده از دستگاه ترمودرمی

برای اینکه فرد سریع‌تر به نتیجه مورد علاقه خود دست یابد، باید در طول روز آب کافی بنوشد زیرا مصرف آب کافی در شکستن پیوندهای چربی بسیار موثر می‌باشد.

استفاده از دستگاه ترمودرمی در خانه

تفاوت دستگاه ترمودرمی خانگی با دستگاه‌ هایی که در سالن‌های فیزیوتراپی و لاغری هستند، در این است که دستگاه ترمودرمی خانگی یک تشک حرارتی تکی است که پیچ تنظیم آن روی خودش قرار دارد، اما دستگاه ترمودرمی سالن‌های لاغری یک منبع اصلی با چند خروجی دارد که مثلاً 5 تشک حرارتی به این دستگاه اصلی وصل می‌شود.

دستگاه ترمودرمیک خانگی را می‌توانید خودتان خریداری کنید و از این دستگاه در خانه استفاده کنید. نحوه استفاده از این دستگاه بسیار آسان است و این تشک حرارتی را باید به برق بزنید و به ناحیه مورد نظر خود ببندید؛ سپس حرارت آن را با پیچ تنظیم مخصوص دستگاه تنظیم نمایید تا مناسب پوست شما باشد.

ترمودرمیک : استفاده از دستگاه ترمودرمیک در خانه

هزینه دستگاه ترمودرمی

دستگاه ترمودرمیک مدل‌های متفاوتی دارد که بنا بر کشور سازنده و برند دستگاه، قیمت آن متفاوت است. در حال حاضر قیمت دستگاه ترمودرمیک با 5 خروجی حدود 2 میلیون تومان است و تشک حرارتی لاغری خانگی حدود 300000 تومان قیمت دارد.

نتیجه گیری:

استفاده از دستگاه ترمودرمیک روشی آسان و بدون عارضه برای لاغری، کاهش سایز بدن و تسکین درد است. شما می‌توانید برای استفاده از این دستگاه به مراکز لاغری و فیزیوتراپی مراجعه نمایید.


مقالات پیشنهادی دکتر سوشا :

شما هم می توانید در مورد این مقاله پرسش خود را با ما به اشتراک بگذارید

برای ثبت پرسش خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شده یا روی دکمه " افزودن پرسش جدید " کلیک کنید. همچنین پرسش شما بعد از ثبت، توسط مدیریت سایت بررسی و بعد از تاییدیه مدیریت سایت، پرسش شما نمایش داده می شود.
هیچ پرسشی در رابطه با این مقاله مطرح نشده است. چنانچه پرسشی دارید، آن را با کاربران و پزشکان سایت مطرح نمایید.
مقالات پیشنهادی
ویدئوها
ویدئوهای بیشتر