فروش لوازم آرایشی و بهداشتی (بالای مقالات)

آموزش تصویری ماساژ سينه + فواید ماساژ سینه

مجله پزشکی و سلامت
0 نظر | مدت زمان خواندن مقاله: 7 دقیقه
درخصوص این مطلب سوال دارید؟
آموزش تصویری ماساژ سينه + فواید ماساژ سینه

چکیده مطلب

ماساژ سینه ابزاری است که می‌توانید برای اهداف بسیاری از آن استفاده کنید، از شناسایی سرطان پستان و کاهش درد عضلات گرفته تا بهبود تجربه شیردهی. فقط 15 دقیقه ماساژ سینه ممکن است برای دست یابی به فواید ماساژ سینه کافی باشد. شما می‌توانید ماساژ سینه را روی خودتان انجام دهید، بنابراین شما می‌توانید هر زمان که دوست دارید این کار را انجام دهید. در ادامه مطلب به فواید و آموزش نحوه ماساژ سینه می‌پردازیم.

ماساژ سینه زن

ماساژ پستان مفهومی است که قرن‌ها توسط زنان شرقی به کار رفته است. این یک فرآیند ساده است که می‌تواند در حریم خانه شما انجام شود. ثانیا، این یک فرآیند آسان است و انجام آن بیش از چند لحظه طول نمی‌کشد.
ماساژ سینه ابزاری مفید برای حفظ سلامتی سینه‌های شما است. طبق گفته مؤسسه داروهای کاربردی تگزاس ، آرام مالیدن و لمس کردن سینه‌ها را ماساژ سینه می‌گویند که این ماساژ سینه زن با استفاده از فشار خفیف تا متوسط و حرکات ملایم و فشاری روی سینه انجام می‌شود. شما می‌توانید ماساژ سینه را روی خودتان یا به کمک همسرتان انجام دهید. هدف اصلی ماساژ سینه رهایی بدن از سموم مضر بدن شماست، علاوه بر این ماساژ سینه ، مزایای آرایشی و درمانی بسیاری نیز دارد که یکی از مهم‌ترین آن بزرگ و سفت شدن سینه‌ها است که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

فواید ماساژ سینه

 

مزایای ظاهری ماساژ سینه

یکی از مهم‌ترین فواید ماساژ سینه خوش فرم شدن شکل سینه‌ها است. همانطور که می‌دانید همه خانم‌ها علاقه زیادی به سفت شدن سینه‌هایشان دارند، برخی نیز دوست‌ دارند با استفاده از ماساژ سینه خود را بزرگ کنند تا سینه‌های زیباتری داشته باشند، در ادامه به این فواید ماساژ سینه که مربوط به شکل ظاهری سینه است، اشاره می‌کنیم:

ماساژ سينه براي سفت شدن

ماساژ سینه در حفظ شکل سینه‌های شما و جلوگیری از افتادگی سینه مفید است. ماساژ سینه گردش خون را تحریک می‌کند، که برای سالم نگه داشتن بافت سینه شما لازم است. ماساژ سینه همچنین به از بین بردن کیست‌های خوش خیم، تقویت بافت عضله سینه و تقویت رباط‌ها کمک می‌کند. با ماساژ سینه‌، سینه های شما سفت‌تر شده و احتمال افتادگی کمتری دارند، در نتیجه ماساژ سینه به خوش فرم شدن سینه‌ها کمک می‌کند.
پستان از بافت چربی تشکیل شده است. یک ماساژ محکم و مناسب به تقویت این بافت‌ها کمک می‌کند و آن‌ها را محکم می‌کند. این کار به سینه‌ها ظاهری سالم‌تر و طبیعی‌تر می‌بخشد و بنابراین منجر به افزایش سایز سینه می‌شود. این به خوبی می‌تواند اعتماد به نفس زن را افزایش دهد و موجب شود که زن نسبت به خودش احساس خوبی داشته باشد.

ماساژ سینه : ماساژ سينه براي سفت شدن

ماساژ سينه برای بزرگ شدن

یکی از بحث‌هایی که امروزه بسیار پرطرفدار می‌باشد، بحث بزرگ کردن سینه با ماساژ است. بسیاری از خانم‌ها ادعا می‌کنند که پس از ماساژ منظم متوجه افزایش سایز سینه می‌شوند، اما آیا ماساژ سینه واقعاً به بزرگ شدن سینه کمک می‌کند؟
این یکی از سؤال‌های رایجی است که مشتریان اغلب از ما می‌پرسند. برای پاسخ به این سؤال ، ابتدا باید بفهمید که سینه‌های شما چیست. سینه‌ها بیشتر از بافت چربی تشکیل شده‌اند، بنابراین هنگام تحریک بسیار حساس هستند. با ماساژ دادن سینه‌ها ، شما در واقع بافت‌های حمایتی و سیستم لنفاوی را تحریک می‌کنید، در نتیجه بسیاری از اثرات مثبت ماساژ سینه که بر قدرت و شکل پستان تأثیر می‌گذارد، فعال می‌شود. خود ماساژ درمانی نیز واکنش‌های هورمونی سالم را فعال کرده و سطح اکسی توسین را افزایش می‌دهد. بنابراین ماساژ سینه می‌تواند روشی بسیار مؤثر برای افزایش سایز سینه باشد.
ماساژ سینه یک روش رایج برای افزایش سایز سینه شما است. استفاده از ماساژ سینه عوارض جانبی ندارد، اما انجام هرگونه جراحی با عوارض و ایجاد برش در بدن همراه است. علاوه بر این، هیچ جسم خارجی به بدن تزریق نمی‌شود، در نتیجه خطر بروز هرگونه مشکلی را در سنین بالا کاهش می‌دهد.

مزایای درمانی ماساژ سینه

ماساژ سینه‌ها موجب تحریک ترشح اکسی توسین شده و با تحریک اکسی توسین، ماساژ سینه به جلوگیری از سرطان پستان ، کاهش علائم سندرم قبل از قاعدگی (PMS) و بروز کیست کمک می‌کند. علاوه بر این ، ماساژ دادن سینه‌های شما به طور منظم سینه‌های زیبا و سفت‌تری را ایجاد می‌کند، و همچنین بافت‌ بدن اکسیژن رسانی و سم زدایی می‌شود.
سینه نیز مانند سایر اعضای بدن است. بنابراین این احتمال وجود دارد که سموم و سایر مواد شیمیایی مضر در آن به مرور زمان جمع شوند، این امر به ویژه در مورد مادران شیرده صادق است. برخی از خانم‌های شیرده با نوک سینه‌های خود مشکل دارند، زیرا راهی برای خروج شیر از نوک سینه شان پیدا نمی‌کنند. سرانجام این مشکل ممکن است منجر به جمع شدن شیر در پستان مادر شود، که ممکن است منجر به خطراتی مانند تجمع سموم یا ایجاد توده‌های پستان شود. ماساژ سینه از بروز این مشکل جلوگیری می‌کند.
همچنین ماساژ سینه یک روش درمانی مناسب برای درد سینه است. اگر در ماساژ سینه از یک لمس نرم و ملایم استفاده کنید، ماساژ سینه می‌تواند درد سینه را کاملاً درمان کند، صرفاً مالش یک ناحیه می‌تواند اثر ضد درد قابل ملاحظه‌ای داشته باشد. ماساژ باعث کاهش درد در بافت‌ها، کاهش درد و تورم سینه‌ها و یا تنش در رباط‌ها شود. ماساژ سینه به ویژه در تسکین درد ناشی از زخم سینه مفید است. در عین حال ماساژ سینه به آرامش ذهن و بدن کمک می‌کند.

ماساژ سینه : مزایای درمانی ماساژ سینه

 

فواید سلامتی ماساژ سینه

چندین مزایای سلامتی نیز در رابطه با ماساژ سینه وجود دارد. طبق اعلام موسسه داروهای کاربردی تگزاس، ماساژ سینه وسیله‌ای مطمئن برای بیرون راندن سموم از سیستم لنفاوی بدن است. از آنجا که سموم مانع گردش خون سالم در سینه‌ها می‌شوند، تولید سم می‌تواند احتمال افزایش سرطان را افزایش دهد. ماساژ سینه تخلیه سیستم لنفاوی سینه را تحریک می‌کند، که باعث حذف مواد زاید مضر شده و به خون غنی از مواد مغذی اجازه می‌دهد تا به بافت سینه سفر کنند.

مطلباین مواد غذایی برای زیبایی و حفظ سلامت سینه در خانم ها عالیسترا از سایت پزشکی دکتر سوشا بخوانید.

فواید سلامتی ماساژ سینه

فواید ماساژ سینه برای پیشگیری از سرطان

علاوه بر فواید زیبایی و ظاهری ماساژ سینه، این ماساژ فواید مهم‌تری نیز برای خانم‌ها دارد. طبق گزارش انجمن سرطان آمریکا (ACS)، در سال 2009 تعداد 192،370 مورد جدید سرطان تهاجمی پستان و 40170 مورد مرگ و میر ناشی از سرطان سینه وجود داشته است. برای تشخیص هرگونه ناهنجاری، نیاز است که شما به شکل سینه‌های خود توجه نموده و در حین ماساژ سینه توجه بیش‌تری به شکل و بافت سینه خود کنید تا وجود کیست یا هر ناهنجاری دیگر را در مراحل اولیه تشخیص دهید. تشخیص زودهنگام می‌تواند کلید افزایش عمر شما باشد.

ماساژ منظم سینه ، همراه با معاینات ماهانه خود سینه ، یک روش مناسب برای بررسی و معاینه سینه‌های شما است. با توجه به اینکه سرطان پستان یکی از شایع‌ترین سرطان‌ها در بین زنان است، بسیار مهم است که از این جنبه مهم سلامتی خود غافل نشوید.

ویدیو آموزش ماساژ سینه ژن


آموزش ماساژ سينه زن

ماساژ سینه به معنی فشار محکم و دورانی، به سمت داخل و رو به جلو به مدت 10-5 دقیقه، 2-1 بار در روز است. هنگام ماساژ، گردش خون در ناحیه ماساژ تقویت می‌شود، بنابراین غدد پستانی را تقویت و تحریک می‌کند. در صورت امکان، ماساژ را با استفاده از روغن ماساژ یا کرم سینه دقیقا بعد از دوش گرفتن انجام دهید. 

بسیاری از پمادها و کرم‌ها برای تقویت فواید ماساژ سینه به خصوص برای افزایش سایز سینه‌ها ساخته شده‌اند. استفاده از چنین کرم‌هایی برای بهبود ظاهر کلی سینه‌ها مفید شناخته شده است. همچنین این کرم‌ها رشد بافت‌ها را تحریک می‌کنند تا به بزرگ کردن سینه های شما کمک کند.

در اینجا مراحل دقیق برای انجام صحیح ماساژ سینه را به شما آموزش می‌دهیم، ماساژ سینه 5 مرحله دارد:

  • مقداری روغن یا کرم ماساژ سینه را روی سینه‌های خود بمالید. همچنین روغن‌ها و کرم‌ها باعث می‌شوند در هنگام ماساژ سینه احساس راحتی بیشتری داشته باشید و در عین حال باعث افزایش لذت شما می‌شوند. توجه داشته باشید که بهتر است از روغن‌ها یا کرم‌های ماساژ سینه گیاهی استفاده نمایید زیرا این کرم‌های گیاهی مزایای ماساژ سینه را چندین برابر می‌کنند و به سفت شدن سینه کمک می‌نمایند.
  • از نوک سینه شروع کنید، با سه انگشت بلند دست خود به طرف پایین فشار دهید. برای نتیجه بهتر، حرکت ماساژ باید کند و تقریباً طولانی باشد؛ مطمئن باشید فشار زیادی به سینه وارد نمی‌کنید. ترفند مناسب برای ماساژ سینه حفظ لمس متوسط اما تماس طولانی مدت است.
  • پس از انجام مرحله فوق، باید سینه را با نوعی ورز دادن به آرامی ماساژ دهید. یک سینه را با هر دو دست خود ورز دهید تا سینه‌هایتان در دستانتان از بین بروند. فشار زیادی به سینه‌ها وارد نکنید، اگر سینه‌هایتان درد گرفت، ماساژ را متوقف کنید. یکی از سینه‌هایتان را کمی ورز دهید، زمانی که یک سینه تمام شد و سپس برای سینه دیگر این ماساژ را تکرار کنید..
  • مرحله چهارم مهم‌ترین مرحله برای سفت و گرد کردن سینه هاست. ماساژ سینه خود را دقیقاً مانند مرحله قبل انجام دهید. اما به جای فشردن آن، یک نوع حرکت دایره‌ای به آن بدهید. دستان خود را روی سینه تان در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید، و به دنبال آن، این ماساژ را ضد جهت عقربه‌‌های ساعت انجام دهید. این کار را تقریباً ده بار ادامه دهید. سپس برای سینه دیگر تکرار کنید.
  • در آخر، کف دست خود را بر روی سینه باز کنید. سپس کف دست خود را به سمت پایین حرکت دهید تا انگشتان به سطوح جانبی پستان مالیده شوند. این کار نباید روی نوک پستان انجام شود، زیرا ممکن است شکل آن را خراب کند. این کار را تقریباً ده بار در هر سینه ادامه دهید. 

پیشنهاد می‌کنیم مطلب رفع افتادگی سینه | علت افتادگی سینه را از سایت پزشکی دکتر سوشا بخوانید.

ماساژ سینه : آموزش ماساژ سينه زن

ماساژ حرفه‌ای سینه

در کلینیک‌های مختلف ماساژورهای حرفه‌ای سینه‌ هستند که ماساژ سینه را برای زنان ارائه می‌دهند. آنها یک روش عجیب و غریب دارند، که به آن بالابر سینه می‌گویند. در این روش سینه‌ها به سمت بالا کشیده می‌شوند، به این صورت که ماساژور هر دو دست را از قسمت فوقانی تا قسمت تحتانی، روی سینه قرار می‌دهد، سپس سینه را به طور کامل کشیده و سپس رها می‌کند، این عمل چند بار تکرار می‌شود.

چنین نوع ماساژ باعث افزایش خاصیت ارتجاعی سینه می‌شود و همچنین به آزادسازی سموم موجود در پستان کمک می‌کند. ماساژورها همچنین به عضلات سینه‌ای که در زیر استخوان گریبان قرار دارند، توجه ویژه‌ای می‌کنند. عضلات سینه‌ای قوی پایه‌ای برای سینه‌های سالم‌تر هستند.

عکس ماساژ سينه زن

عکس ماساژ سينه زن

نتیجه گیری:

خانم‌ها باید برای افزایش سلامتی و زیبایی سینه‌هایشان به طور روزانه و منظم ماساژ سینه را انجام دهند. ماساژ سینه روشی بسیار مفید و موثر برای افزایش سلامتی، تشخیص زودهنگام سرطان سینه و بزرگ کردن سینه‌های زنان است. اگرچه ماساژ سینه روشی بسیار ساده است که توسط فرد قابل انجام است، با این حال ، باید با نهایت دقت انجام شود زیرا ماساژ نامناسب سینه به جای اینکه برایتان مزیت داشته باشد، می‌تواند به بافت‌های غده‌ای سینه آسیب برساند.


مقالات پیشنهادی دکتر سوشا :


منبع مقاله :

تهیه و گردآوری : سایت سلامت دکتر سوشا

داروهای مرتبط با این مقاله
مشاهده و جستجوی داروهای بیشتر

شما هم می توانید در مورد این مقاله پرسش خود را با ما به اشتراک بگذارید

برای ثبت پرسش خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شده یا روی دکمه " افزودن پرسش جدید " کلیک کنید. همچنین پرسش شما بعد از ثبت، توسط مدیریت سایت بررسی و بعد از تاییدیه مدیریت سایت، پرسش شما نمایش داده می شود.
هیچ پرسشی در رابطه با این مقاله مطرح نشده است. چنانچه پرسشی دارید، آن را با کاربران و پزشکان سایت مطرح نمایید.
مقالات پیشنهادی
ویدئوها
ویدئوهای بیشتر