رژیم غذایی کانگوروترین + فهرست رژیم های غذایی معروف دنیا

مجله پزشکی و سلامت
0 نظر | مدت زمان خواندن مقاله: 3 دقیقه
درخصوص این مطلب سوال دارید؟
رژیم غذایی کانگوروترین + فهرست رژیم های غذایی معروف دنیا

رژیم غذایی کانگوروترین

یک کانگوروترین فردی است که در رژیم غذایی کانگوروترین به جای گوشت گاو، گوشت کانگورو می‌خورد. به طور دقیق‌تر باید بگوییم که او یک فرد گیاه خوار است که فقط گوشت کانگورو می‌‌خورد و به این ترتیب سعی دارد خودش را گیاهخوار تلقی کند. رژیم غذایی افراد کانگوروترین به سبزیجات و گوشت کانگورو محدود می‌شود و از آنجایی که این افراد گوشت گاو مصرف نمی‌کنند، گیاهخوار هستند.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله ” فهرست رژیم های غذایی ” را نیز در وب سایت پزشکی و سلامت دکتر سوشا بخوانید. برای دریافت مشاوره پزشکی رایگان سوالات خود را در بخش مشاوره پزشکی دکتر سوشا ثبت کنید.

برنامه غذایی رژیم کانگوروترین

رژیم غذایی کانگوروترین از استرالیا آمده است و در این رژیم غذایی، علاوه بر غذاهای مجاز در رژیم گیاهخواری مانند سبزیجات، غلات و حبوبات، گوشت کانگورو نیز مجاز است.

با توجه به این واقعیت که گوشت کانگورو در خارج از استرالیا بسیار مشکل پیدا می‌شود، بعید به نظر می‌رسد که رژیم غذایی کانگوروترین به زودی در جهان رواج پیدا کند. حامیان این رژیم غذایی بر این باورند که کانگوروها تنها از گیاهان در حال رشد تغذیه می‌کنند و به همین دلیل افراد گیاهخوار مجاز هستند که در رژیم غذایی خود فقط از گوشت کانگورو استفاده کنند.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله ” رژیم غذایی نیمه گیاهی ” را نیز در وب سایت پزشکی و سلامت دکتر سوشا بخوانید. برای دریافت مشاوره پزشکی رایگان سوالات خود را در بخش مشاوره پزشکی دکتر سوشا ثبت کنید.

رژیم غذایی کانگوروترین : برنامه غذایی رژیم کانگوروترین - دکتر سوشا

هزینه رژیم غذایی کانگوروترین

در حال حاضر هزینه کلی گوشت کانگورو در استرالیا بیشتر از گوشت گاو است، اما اگر رژیم غذایی کانگوروترین طرفداران بیشتری پیدا کند، قیمت آن کاهش خواهد یافت.

مزایای رژیم غذایی کانگوروترین

استدلال این است که استفاده از گوشت کانگورو به جای گوشت گاو سالم‌تر و انسانی‌تر است. اغلب گاوها در شرایط وحشتناک نگهداری می‌شوند، در صورتی که کانگوروها به صورت آزادانه و در مزرعه زندگی می‌کنند و از زندگی خود لذت می‌برند، به همین دلیل افراد کانگوروترین علاقه دارند گوشت کانگورو را به جای گاو مصرف کنند زیرا شرایط زندگی کانگورو بهتر از گاو می‌باشد و از این لحاظ رعایت رژیم غذایی کانگوروترین انسانی‌تر است.

از سوی دیگر، کانگوروها متان کمتری نسبت به گاوها تولید می‌کنند و به این ترتیب آلودگی زیست محیطی کمتری ایجاد کرده و از این لحاظ نیز گوشت کانگورو سلامت بیشتری را به ارمغان می‌آورد.

رژیم غذایی کانگوروترین : مزایای رژیم غذایی کانگوروترین

معایب رژیم کانگوروترین

عیب رژیم غذایی کانگوروترین این است که مانند تمام رژیم‌های گیاهخواری دیگر، به خاطر حذف شدن یکسری منابع غذایی مهم مانند گوشت گاو و غذاهای دریایی و مصرف نکردن برخی مواد مغذی، بدن شما دچار کمبود مواد مغذی می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود رژیم‌های گیاه خواری موجود در لیست رژیم های غذایی را تحت نظر متخصص تغذیه شروع کنید تا بدن شما به مشکل بر نخورد و بتوانید نتیجه مورد نظر را دریافت کنید.


مقالات پیشنهادی دکتر سوشا : 


منبع مقاله :

تهیه و ترجمه : سایت سلامت دکتر سوشا

شما هم می توانید در مورد این مقاله پرسش خود را با ما به اشتراک بگذارید

برای ثبت پرسش خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شده یا روی دکمه " افزودن پرسش جدید " کلیک کنید. همچنین پرسش شما بعد از ثبت، توسط مدیریت سایت بررسی و بعد از تاییدیه مدیریت سایت، پرسش شما نمایش داده می شود.
هیچ پرسشی در رابطه با این مقاله مطرح نشده است. چنانچه پرسشی دارید، آن را با کاربران و پزشکان سایت مطرح نمایید.
مقالات پیشنهادی
ویدئوها
ویدئوهای بیشتر