لاغری موضعی با هایفولیپولیز یا لیپوسونیک و عکس دستگاه

مجله پزشکی و سلامت
0 نظر | مدت زمان خواندن مقاله: 4 دقیقه
درخصوص این مطلب سوال دارید؟
لاغری موضعی با هایفولیپولیز یا لیپوسونیک و عکس دستگاه

چکیده مطلب 

امروزه روش‌های مختلفی برای لاغری موضعی مورد استفاده قرار می‌گیرد، ما در این مطلب لاغری موضعی با هایفولیپولیز یا لیپوسونیک را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا بتوانید انتخاب درست و آگاهانه‌ای داشته باشید.

 

لاغری با هایفولیپولیز

لاغری موضعی با هایفولیپولیز یا لیپوسونیک یک روش جدید و مدرن برای لاغری موضعی است که اخیراً مورد توجه قرار گرفته است. البته این روش در ابتدا برای کشیدن و لیفت پوست مخصوصا پوست صورت ابداع شد. در این روش انرژی صوتی تبدیل به انرژی گرمایی کانونی می‌شود و با اعمال گرما در ناحیه زیر پوست (حدودا 1.5-1 سانتی متری زیر پوست) باعث آب شدن چربی‌های آن ناحیه می‌شود. این دستگاه چربی‌های سفت زیر پوست را شل و روان می‌کند تا توسط عروق لنفاوی از بدن دفع شوند.

برای درک نحوه کار این دستگاه شما می‌توانید یک ذره بین را در نظر بگیرید که انرژی و نور پراکنده اطراف را در یک نقطه متمرکز می‌کند. این دستگاه نیز کارکردی مشابه به ذره‌بین داشته و با متمرکز کردن گرما در یک ناحیه، چربی موضعی را از بین می‌یرد.

لاغری موضعی با هایفولیپولیز یا لیپوسونیک تنها روش لاغری غیر جراحی است که توسط FDA تایید شده است و در جهان تا به حال 450000 نفر این روش را استفاده کرده‌اند.

 

یک پیشنهاد رایگان به کاربران : در صورتی که سوالی دارید، می‌توانید به بخش مشاوره پزشکی آنلاین سایت پزشکی دکتر سوشا مراجعه کرده و سؤالات خود را مطرح نمایید.

مزیت لاغری موضعی با هایفولیپولیز یا لیپوسونیک

 • یکی از مزایای اصلی لاغری موضعی با هایفولیپولیز یا لیپوسونیک این است که برخلاف گرمای شدیدی که اعمال می‌شود سطح پوست دچار سوختگی نمی‌شود و شما اثر ظاهری از این دستگاه را روی پوست خود نمی‌بینید.
 • مزیت دیگر این روش این است که تغییرات ناگهانی روی بدن ایجاد نمی‌کند و در واقع شوک به بدن وارد نمی‌شود و فرد می‌تواند بعد از هر جلسه درمان به طور عادی به زندگی خویش ادامه دهد.
 • مزیت دیگری که می‌شود اشاره کرد این است که سرعت بازگشت وزن از دست رفته در این روش بسیار پایین است زیرا در این روش به جای کم شدن حجم سلول‌های چربی، خود سلول چربی دفع می‌شود.
 • قدرت نفوذ زیاد دستگاه و از بین بردن چربی‌ها تا عمق 2.5 سانتی متری
 • امکان پیکر تراشی و لاغری موضعی قسمت‌های دلخواه بدن

عوارض لاغری موضعی با هایفولیپولیز یا لیپوسونیک

برخی از عوارض جانبی که توسط افراد و موسسات تحقیقاتی گزارش شده شامل موارد زیر است؛ البته تمامی این موارد برای همه افرادی که از از لاغری موضعی با هایفولیپولیز یا لیپوسونیک استفاده می‌کنند صادق نیست:

 • اختلال نعوظ و یا ناتوانی جنسی در 70-30% بیماران : اخنلال نعوظ در مردان مدتی پس از استفاده از لاغری موضعی با هایفولیپولیز یا لیپوسونیک امری طبیعی است، اما معمولاً این اختلال پس از مدتی که از این دستگاه استفاده نکنند درمان می‌شود. اما در موارد زیادی گزارش شده است اختلالات عصبی که نعوظ را دچار مشکل می‌کند به صورت دراز مدت باقی میماند.
 • مشکلات انزال
 • بی اختیاری ادرار
 • عفونت پروستات
 • مشکل در دفع ادراد
 • خطر ابتلا به سرطان پروستات

به هر میزان که میزان جلسات استفاده از دستگاه لاغری موضعی با هایفولیپولیز یا لیپوسونیک افزایش یابد خطرات و عوارض آن نیز افزایش می‌یابد.

چه دستگاه‌های دیگری برای لاغری موضعی می‌شناسید؟ همه چیز راجع به دستگاه لاغری موضعی پرسوتراپی . حتماً این مطلب را بخوانید.

لاغری موضعی با هایفولیپولیز یا لیپوسونیک : عوارض لاغری موضعی با هایفولیپولیز یا لیپوسونیک

کاندید های مناسب برای این روش چه کسانی هستند ؟

به دلیل شرایط خاصی که لاغری موضعی با هایفولیپولیز یا لیپوسونیک دارد، همه افراد نمی‌توانند برای لاغری از این روش استفاده کنند. دارا بودن برخی شرایط مانند شرایط زیر می‌تواند نتیجه بهتری را حاصل کند:

 • کسانی که حداقل 5 سانتی متر چربی اضافی اطراف شکم خود دارند.
 • کسانی که تقریباً به وزن دلخواه خود نزدیکند و فاصله چندانی با وزن ایده آل خود ندارند.

کاندید های نامناسب برای این روش چه کسانی هستند ؟

برای افرادی با شرایط اشاره شده در ذیل این روش توصیه نمی‌شود:

 • کسانی که شاخص توده بدنی (BMI) آن‌ها از 30 بیشتر نباشد.
 • کسانی که از داروهای خاصی مانند داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنند.
 • اگر سابقه جراحی لاپاروسکوپی را دارید از استفاده کردن از دستگاه هایفولیپولیز صرف نظر نمایید.
 • کسانی که سابقه لیپوساکشن در آن ناحیه مورد نظر را داشته باشند.
 • به زنان باردار اکیداً توصیه می‌شود در دوران بارداری از این روش استفاده نکنند.
 • کسانی که باطری قلب دارند نباید از این روش استفاده کنند.

مکانیزم کاری لاغری موضعی با هایفولیپولیز یا لیپوسونیک

مسئله مهم در این روش این است که در لاغری موضعی با هایفولیپولیز یا لیپوسونیک تعداد سلول‌های چربی کم می‌شود. تفاوت بین کم کردن وزن و کاهش چربی در این است که:

زمانی که شما در یک ناحیه وزن از دست می‌دهید در واقع تعداد سلول‌های چربی کاهش نمی‌یابد و فقط حجم آن سلول‌ها کم می‌شود و به محض اینکه وزن شما بخواهد افزایش پیدا کند این سلول‌ها فوراً حجم از دست رفته خود را باز می‌یابند. اما با استفاده از هایفولیپولیز خود این سلول‌های چربی دفع می‌شوند. بنابراین در صورتی که بعدا وزن شما افزایش پیدا کند، سرعت این افزایش وزن بسیار کمتر خواهد بود و زمان زیادی می‌خواهد تا وزن و چربی از دست رفته جایگزین شود.

پیشنهاد ویژه بهترین مقالات درباره تناسب اندام را از مرجع پزشکی دکتر سوشا مطالعه نمایید.

لاغری موضعی با هایفولیپولیز یا لیپوسونیک : مکانیزم کاری لاغری موضعی با هایفولیپولیز یا لیپوسونیک

مدت اثر دستگاه لاغری موضعی با هایفولیپولیز یا لیپوسونیک

مطمئناً سوالی که در ذهنتان نقش بسته این است که میزان استفاده از دستگاه لاغری هایفولیپولیز یا لیپوسونیک چقدر است؟ یعنی چه مدت طول می‌کشد تا تغییری در خودتان ببینید؟

حدودا 12-4 هفته طول میکشد تا فرد بتواند لاغری موضعی ایجاد شده با روش هایفولیپولیز یا لیپوسونیک را درخود ببیند. این بازه زمانی به خاطر شرایط خاص بدن هر فرد متغیر است زیرا برای مشاهده تغییرات باید منتظر ماند تا پروسه دفع چربی‌های آب شده کامل شود و این چربی به طرق مختلف مانند کبد، سیستم لنفاوی و سیستم گردش خون دفع شود. گاهی زمان تکمیل درمان مخصوصاً برای اندام‌هایی مانند گردن و صورت می‌تواند تا 9 ماه طول بکشد.

قیمت دستگاه لاغری موضعی با هایفولیپولیز یا لیپوسونیک

قیمت دستگاه لاغری موضعی هایفولیپولیز یا لیپوسونیک در حال حاضر حدود 3000 دلار (40 میلیون تومان) است.

 

نتیجه گیری:

لاغری موضعی با هایفولیپولیز یا لیپوسونیک یک پیکرتراشی واقعی است که ماندگاری بیشتری نسبت به سایر روش‌ها دارد، در این روش یا استفاده از گرمای متمرکز سلول‌های چربی حذف می‌شوند.


مقالات پیشنهادی دکتر سوشا :


منبع مقاله :

تهیه و گردآوری : سایت سلامت دکتر سوشا

شما هم می توانید در مورد این مقاله پرسش خود را با ما به اشتراک بگذارید

برای ثبت پرسش خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شده یا روی دکمه " افزودن پرسش جدید " کلیک کنید. همچنین پرسش شما بعد از ثبت، توسط مدیریت سایت بررسی و بعد از تاییدیه مدیریت سایت، پرسش شما نمایش داده می شود.
هیچ پرسشی در رابطه با این مقاله مطرح نشده است. چنانچه پرسشی دارید، آن را با کاربران و پزشکان سایت مطرح نمایید.
مقالات پیشنهادی
ویدئوها
ویدئوهای بیشتر