نحوه انتخاب بهترین مرکز سونوگرافی

مجله پزشکی و سلامت
0 نظر | مدت زمان خواندن مقاله: 11 دقیقه
درخصوص این مطلب سوال دارید؟
نحوه انتخاب بهترین مرکز سونوگرافی

چکیده مطلب 

یکی از دغدغه‌های تمام افرادی که به سونوگرافی احتیاج دارند، پیدا کردن بهترین و مطمئن‌ترین مرکز سونوگرافی است. این موضوع برای زنان باردار اهمیت بیش‌تری پیدا می‌کنند، زیرا به انجام سونوگرافی‌های متعدد و مهمی قبل، حین و پس از زایمان احتیاج دارند. اطلاع از سلامتی جنین در هفته های بارداری برای والدین اهمیت زیادی دارد. دسته‌ای از ناهنجاری های کروموزومی رایج جنین مانند سندروم داون، سندروم پاتو، سندروم ادوارد و نقایص لوله های عصبی نیازمند تشخیص به کمک سونوگرافی و برخی از آزمایش‌ها هستند؛ که در این میان سونوگرافی نقش بسیار مهم و پررنگی در بررسی سلامت و تشخیص نقایص احتمالی مادرزادی جنین دارد. با توجه به این نکته که مراکز تصویربرداری بسیار زیادی در سطح کشور و شهر تهران وجود دار، ولی مراجعین همواره گزینه‌های محدودی برای انتخاب بهترین مراکز سونوگرافی دارند. ضعف تجهیزات سونوگرافی ، پوشش ندادن بیمه‌های اصلی و تکمیلی و از همه مهمتر تجربه و دانش کمتر نسبت به مراکز پیشتاز از عوامل مؤثر در انتخاب بهترین مرکز سونوگرافی است. در این مطلب، ویژگی‌های کلیدی یک مرکز سونوگرافی و رادیولوژی مناسب را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید بهترین کلینیک سونوگرافی شهر خود را به درستی انتخاب کنید.

 

ویژگی‌های بهترین مراکز سونوگرافی

سونوگرافی یکی از روش‌های تصویربرداری از اندام‌ها و بافت‌های درون بدن است. در دوران بارداری پزشک در مراحل مختلف بارداری، رشد و سلامت جنین را با استفاده از سونوگرافی‌های مختلف (که مهمترین آن‌ها عبارتند از سونوگرافی سلامت جنین٬ سونوگرافی غربالگری اول، غربالگری دوم و سوم و سونوگرافی داپلر و… ) بررسی می‌کند. به همین خاطر است که مراجعه به مراکز سونوگرافی خوب و مطمئن در دوران بارداری اهمیت بیشتری دارد و دغدغه بسیاری از زنان باردار است. به طور کلی سونوگرافی­های دوران بارداری به بررسی موارد گوناگونی می‌پردازد که از مهمترین آنها می‌توان به نمونه‌های زیر اشاره کرد: غربالگری سلامت جنین، بررسی رشد جنین، سن بارداری و تاریخ زیمان، میزان مایع آمنیوتیک، بارداری چند قلویی، بارداری خارج رحم، سقط جنین، مشخص کردن نوع زایمان. طی بیست سال گذشته، غربالگری سلامت جنین به کمک سونوگرافی باعث کاهش چشمگیر نگرانی و اضطراب والدین شده است و از به دنیا آمدن کودکان مبتلا به نارسایی های ژنتیکی و مادرزادی جلوگیری کرده است. 

شما چگونه می‌توانید بهترین مرکز سونوگرافی را انتخاب کنید؟ مرکز سونوگرافی باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد، تا بتوانید با خیال راحت به این مراکز برای انجام سونوگرافی مراجعه نمایید:

تجهیزات پیشرفته و جدید

برای اینکه یک مرکز سونوگرافی بتواند انواع مختلف سونوگرافی (سه بعدی، داپلر و …) را انجام دهید باید تجهیزات مربوط به آن را داشته باشد، همچنین کیفیت و پیشرفته بودن دستگاه‌ها بر دقت پاسخگویی سونوگرافی تاثیر می‌گذارد. مرکز سونوگرافی که تجهیزات پیشرفته داشته باشد، کیفیت سونوگرافی بالاتری دارد و در نتیجه نتایج سونوگرافی نیز قابل اطمینان‌تر خواهد بود. دستگاههای سونوگرافی متنوعی در بازار وجود دارد، نظیر جنرال الکتریک آمریکا، فیلیپس هلند، سامسونگ کره جنوبی، چیسون چین، مدیسون چین و غیره که در میان تمام دستگاه های سونوگرافی موجود، جنرال الکتریک آمریکا (GE) مدل ولوسون دارای محبوبیت و امکانات و دقت بیشتری در مقایسه با سایر رقبا بوده و کیفیت بهتری در انجام انواع سونوگرافی خصوصاً سونوگرافی های بارداری ارائه می‌کند و از این حیث پیشتاز می‌باشد. به دلیل قیمت بالا و محدود بودن شرکت‌های فروشنده این مدل و لزوم تجربه بالا و داشتن دانش بالا جهت استفاده از این دستگاه، مراکز بسیار کمی در سطح ایران مجهز به آن هستند.

مجوز و مدارک پزشکی معتبر

قبل از مراجعه به مرکز سونوگرافی بهتر است راجع به مجوزها و مدارک پزشک سونوگرافی کلینیک تحقیق کنید و به مرکز سونوگرافی که مراجعه نمایید که پزشک آن کلینیک مدارک تحصیلی بالا داشته باشد. مهارت و تخصص پزشک و داشتن دانش به روز از عواملی است که در دقت نتایج سونوگرافی و رادیولوژی تاثیرگذار هستند. در گرایش رادیولوژی و سونوگرافی، دارا بودن مدرک تخصص پزشکی گرایش رادیولوژی، داشتن بورد تخصصی و فلوشیپ سونوگرافی، سی تی اسکن و ام آر ای برای هر پزشک رادیولوژیست که در مرکز تصویربرداری رادیولوژی و سونوگرافی فعالیت می‌کند مهم است. در بعضی مراکز، پزشک رادیولوژیست صرفاً مدرک تخصص رادیولوژی دارد ولی دارای بورد تخصصی (دانشنامه) مربوطه نیست. بهتر است جهت انجام سونوگرافی، در هنگام مراجعه به هر مرکز تصویربرداری از داشتن مدرک تحصیلی و بورد تخصصی پزشک، فلوشیپ سونوگرافی و سابقه پزشک، با رؤیت مدارک در پذیرش، اطمینان حاصل نمود. مراکز تصویربرداری موظف هستند مدارک علمی و معتبر دانشگاهی را در قسمت پذیرش در معرض دید ارباب رجوع قرار دهند.

پرسنل حرفه‌ای و آشنا به کاربری تجهیزات

به غیر از اهمیت تجربه و سابقه تحصیلی پزشک کلینیک سونوگرافی ، پرسنل و کارمندان آن مجموعه نیز باید افرادی کارآزموده باشند و علاوه دارا بودن اخلاق حرفه‌ای و برخورد خوب با ارباب رجوع، دانش مقدماتی در مورد انواع سونوگرافی و نحوه آمادگی برای انجام سونو، با نحوه کار دستگاه سونوگرافی آشنایی داشته باشند. ولی تنها پزشک باید از دستگاه سونوگرافی استفاده نماید و کارمندان کلینیک تصویربرداری، دستیاران پزشک و سایر مسئولین، حتی در صورت داشتن آشنایی نحوه کار با دستگاه سونوگرافی نباید اقدام به انجام سونوگرافی نمایند.

در بعضی مراکز سونوگرافی، ماما، منشی، دستیار پزشک یا یک پزشک عمومی اقدام به انجام سونوگرافی می‌کنند و در پایان نتیجه  به دکتر نشان داده می‌شود و دکتر تنها اقدام به امضا کردن برگه جواب یا در موارد نادر نگاه سطحی به صفحه مانیتور دستگاه سونوگرافی و نظارت بر کنترل انجام سونو می‌کند. این امر خلاف قوانین نظام پزشکی می‌باشد. تنها و فقط خود پزشک باید سونوگرافی را انجام دهد و هیچکس صلاحیت انجام این کار را ندارد چون افراد غیر پزشک سونولوژیست، دانش پزشکی لازم برای انجام سونوگرافی را ندارند. اگر در مرکزی دو فرد اقدام به انجام سونوگرافی کنند و هر دو فرد انجام دهنده ادعا کنند که متخصص هستند، می‌بایست گزارش سونوگرافی توسط هر دو مهر و امضاء گردد (نه یک نفر!).

پرسنل حرفه‌ای و آشنا به کاربری تجهیزات

تجربه پزشک سونوگرافی

سونوگرافی از تست‌های تشخیصی است که تجربه پزشک در نتایج آن تاثیر بسزایی دارد و هر کسی نمی‌تواند کار یک سونوگرافی متخصص و با تجربه را انجام دهد. سونوگراف باتجربه ، توانایی انجام سونوگرافی و معاینات تشخیصی سونوگرافی پزشکی را دارد و نتایج دقیقی را به شما ارائه می‌دهد. پزشک با تجربه، با دقت بیشتری به جزئی‌ترین مسائل توجه می‌کند، به طور مثال اگر برای آزمایش غربالگری سه ماهه اول بارداری به انجام سونوگرافی NT احتیاج داشته باشید، تجربه پزشک لازمه تشخیص بیماری در جنین با استفاده از سونوگرافی است، زیرا پزشک باید با توجه به مشاهداتش و با استفاده از تجربه و علم خود نتیجه را به مادر باردار اعلام کند.

در بسیاری از مراکز اقدام به دادن پرسشنامه به والدین و پرسیدن سوالاتی در خصوص زمان و جزییات بارداری می‌کنند، در صورتی که لازم است خود پزشک به کمک دانش و تجربه خود، از روی ابعاد جنین، تاریخ و سن بارداری را مشخص کند و سپس با سن جنین براساس آخرین عادت ماهیانه مقایسه گردد. پرسیدن این سوالات از والدین نشانی بر عدم تجربه و تبحر پزشک است. علاوه بر آن، پایین بودن زمان تعیین جنسیت جنین (هفته های پایین بارداری) در سونوگرافی های دوران بارداری با ضریب اطمینان بالاتر از 97% نشاندهنده تبحر و تسلط پزشک سونولوژیست می‌باشد. جالب است بدانیم حتی در کتاب کالن و گلدبرگ (کتب تخصصی رفرنس رشته سونوگرافی) تعیین جنسیت در هفته 18 بارداری با احتمال 98% میباشد.

در هفته های پایین بارداری (هفته 11 الی 14) به دلیل کوچک بودن آلت تناسلی جنین امکان تشخیص جنسیت دقیق برای بسیاری از پزشکان فراهم نیست؛ یا اینکه جنسیت با اطمینان کمتر از 60 درصد به والدین اعلام می‌شود؛ ولی اگر پزشک دارای تجربه بالا و دانش کامل باشد، می‌تواند حتی در هفته های پایین اقدام به تعیین زودرس جنسیت جنین با ضریب اطمینان بالای 95% – 97% کند. اگر متخصص متبحری بتواند تعیین زودرس جنسیت و سن دقیق جنین را به کمک دستگاه سونوگرافی و دانش فردی انجام دهد، با اطمینان بیشتری میتوان به سونوی سلامتی (بررسی تمام اعضای بدن جنین از سر تا پا) که توسط این پزشک انجام میشود اعتماد نمود.

به طور کلی از آنجایی که سلامت جنین لازمه ادامه بارداری است، انجام سونوگرافی‌های دوران بارداری اهمیت ویژه‌ای دارند و باید به بهترین مرکز سونوگرافی شهر خود مراجعه کنید.

سابقه مرکز سونوگرافی

برای اینکه انتخاب مرکز سونوگرافی مناسبی داشته باشید، نیاز است که نظرات مردم را در مورد آن مرکز بدانید و سابقه مرکز سونوگرافی را برای انتخاب بهترین مرکز سونوگرافی مد نظر قرار دهید. سابقه و کیفیت خدمات تصویربرداری و سونوگرافی ، در سایت‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی مربوط به معرفی مراکز تصویربرداری یا کانال‌های مخصوص همان مرکز و مطالعه نظرات مردم قابل دستیابی است. بسیاری از مراکز دارای سایت‌های اینترنتی اختصاصی هستند و یا در سایت‌های بزرگتر نظیر گوگل مپ دارای پروفایل و اکانت اختصاصی می‌باشند. فعال بودن مرکز تصویربرداری در فضای مجازی و پوشش دادن بیشتر شبکه های اجتماعی، نظرات مثبت مردم و دارا بودن جایگاه معتبر در میان سایت‌های رقیب یکی از دلایل بالا بودن سابقه آن مرکز و خوب بودن کیفیت خدمات آن است که باعث استقبال مردم و کاربران فضای مجازی از آن شده است.

حضور پزشک یا دستیار سونوگرافی خانم

برخی از زنان برای انجام سونوگرافی توسط پزشک آقا معذب هستند و به همین خاطر است که برخی از مراکز سونوگرافی به منظور راحتی زنان، در مرکز سونوگرافی خود، پزشک یا دستیار خانم دارند تا مراجعه کنندگان بتوانند با خیال راحت برای انجام سونوگرافی به آن مرکز مراجعه کرده و تحت معاینه قرار بگیرند.
اگر راجع به حضور دستیار یا پزشک زن در کلینیک سونوگرافی اطمینان ندارید، قبل از مراجعه به آنجا، می‌توانید با آن مرکز تماس بگیرید.

در صورت مراجعه حتماً قبل از پذیرش، مدارک علمی و معتبر دانشگاهی فرد انجام دهنده سونوگرافی رؤیت شود.

محیط کلینیک سونوگرافی

شاید این فاکتوری باشد که خیلی از شما به آن توجه نکنید، اما به هر حال تهویه مطبوع و شیک بودن محیط سونوگرافی، امکانات داخلی مجموعه نظیر محل مخصوص تهیه خوراکی (مانند یخچال های مجهز به کارت خوان) ، آبسرد کن، سرویس ایرانی و فرنگی، تلویزیون، اسپیلت، دستگاه کارت خوان، روشنایی کافی، تجهیزات ایمنی نظیر کپسول اتفای حریق، تابلوهای راهنما و غیره برای انتخاب بهترین مرکز سونوگرافی اهمیت دارد.

بهترین مرکز سونوگرافی : محیط کلینیک سونوگرافی

انجام کلیه آزمایش‌ها و عکس برداری‌ها علاوه بر سونوگرافی در یک کلینیک

اگر به کلینیکی مراجعه کنید که علاوه بر سونوگرافی ، رادیولوژی، ماموگرافی، سنجش تراکم استخوان، تست بیوفیزیکال و کلیه تست‌های مربوط به جنین و مادر را انجام دهد، دیگر نیازی به مراجعه به مراکز متعدد نخواهید داشت و می‌توانید کلیه بررسی‌های پزشکی و یا مراحل پیش، حین و پس از بارداري را زیر نظر یک پزشک بگذرانید.

لازم به ذکر است در بعضی از مراکز سونوگرافی ، تنها سونوگرافی های گران قیمت (نظیر داپلر، آنومالی و سونوگرافی چند بعدی) انجام شده و سایر سونوگرافی های معمولی‌تر با هزینه کمتر پذیرش نمی‌شود؛ این یک امر کاملاً غیر اخلاقی و غیر علمی می‌باشد و مرکز تصویربرداری موظف است تمام سونوگرافی ها را انجام دهد.

امکان رزرو نوبت و عدم معطلی

همه ما از انتظار بیش از حد متنفریم، معطل شدن در دوران بارداری نیز برای مادران باردار بسیار زجرآور می‌باشد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد دوست دارند به کلینیک سونوگرافی مراجعه کنند امکان رزرو نوبت داشته باشد و زمانی که به آنجا مراجعه می‌کنند، بدون معطلی سونوگرافی خود را انجام دهند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، امکان رزرو نوبت با تلفن، وب سایت و اپلیکیشن در بسیاری از کلینیک های سونوگرافی وجود دارد. مجهز بودن به رزرو نوبت اینترنتی، دارا بودن سیستم تلفن هوشمند گویا و دسترسی آسان از تمام شبکه های اجتماعی مرکز تصویر برداری به بخش رزرو اینترنتی نوبت با قابلیت انتخاب روز و ساعت و نوع خدمت تصویربرداری دلخواه، رزرو نوبت از طریق مراجعه حضوری و مطلع کردن ارباب رجوع از زمان دقیق ویزیت، از عوامل بسیار مؤثر در خوب بودن یک کلینیک تصویربرداری می‌باشد.

طرف قرارداد با بیمه‌های مختلف باشد

همانطور که می‌دانید هزینه انجام سونوگرافی به خصوص سونوگرافی‌های دوران بارداری بسیار بالا هستند و بعضی از خانواده‌ها توان پرداخت این هزینه‌ها را ندارند. از آنجایی که در بسیاری از مواد انجام سونوگرافی اهمیت زیادی دارد. یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین مرکز سونوگرافی ، طرف قرارداد بودن آن مجموعه با بیمه‌های مختلف است تا بتوانید بخشی از هزینه سونوگرافی خود را از بیمه خود بگیرید.

بنابراین از ویژگی های یک مرکز مجهز و کامل سونوگرافی، پوشش دادن بیمه های اصلی و تکمیلی می‌باشد. بسیاری از بیمه‌ها نظیر تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح، خدمات درمانی، بانک‌ها، شهرداری، ایران و غیره بخش قابل توجهی از هزینه سونوگرافی را تقبل می‌نمایند. بنابراین بهتر است مرکز سونوگرافی با این بیمه ها قرارداد داشته باشد.

لازم به ذکر است که داشتن قرارداد با مراکز بیمه مختلف نشاندهنده کنترل مدارک علمی و دانشگاهی، دستگاه‌های کلینیک و سایر امکانات آنهاست که توسط بازرسین و مراجع قانونی بیمه انجام می‌شود. پس مراکزی که با بیمه های مختلف قرارداد دارند از حیث داشتن مدارک معتبر، امکانات و تجهیزات، قابل اعتماد تر از مراکزی که با بیمه ها قرارداد ندارند، می‌باشند.

بهترین مرکز سونوگرافی : طرف قرارداد با بیمه‌های مختلف باشد

دسترسی آسان

زندگی در شهرهای بزرگ با ترافیک زیاد، سختی‌ها و مشکلات خاص خودش را دارد و اکثر افراد راغب به مراجعه به مراکز درمانی هستند که به محل زندگی آن‌ها نزدیک باشد و یا اینکه دسترسی به آنجا با استفاده از وسایل نقلیه عمومی آسان باشد. البته کیفیت مهم‌ترین ملاک در انتخاب کیلینیک سونوگرافی است.

دسترسی آسان به مرکز تصویربرداری از طریق سیستم حمل و نقل عمومی اتوبوس، مترو، تاکسی، قابلیت جستجو در نرم‌افزار های مسیریابی (نظیر ویز، گوگل مپ و غیره)، قرارداشتن در بخش های مرکزی شهر که به راحتی از تمامی نواحی قابل دسترسی باشد، نزدیک بودن به بزرگراه‌های مهم و نزدیکی به سایر مراکز رفاهی، بیمارستانی، از عوامل بسیار مهم در جانمایی و محل یک مرکز تصویربرداری است.

مرکز تصویربرداری پیشنهادی

مرکز تصویربرداری دکتر شاکری (تهران) با بیشتر از 20 سال سابقه در امر تصویربرداری و سونوگرافی غربالگری، اولین و دقیق‌ترین مرکز فوق تخصصی سونوگرافی غربالگری در تهران است. این مرکز در انجام سونوگرافی های nt، آنومالی، تعیین جنسیت و سایر سونوگرافی های بارداری زبانزد است. در این مرکز تعیین جنسیت جنین در هفته 11 و 12 بارداری با ضریب اطمینان 97% و از هفته 13 به بعد به ضریب اطمینان 100% انجام می‌شود.

در این مرکز، طیف وسیعی از خدمات تصویربرداری نظیر سونوگرافی پیشرفته، رادیولوژی آنالوگ و دیجتال، ماموگرافی دیجیتال، سی تی اسکن (مولتی اسلایس)، پانورکس دیجیتال، سفالومتری دیجیتال و سنجش تراکم استخوان به مراجعین ارائه می‌شود. سایر ویژگی‌های این مرکز به شرح زیر است:

1- تجهیزات پیشرفته و جدید

تمامی دستگاه‌های این مرکز جدیدترین و دقیقترین در نوع خود هستند. به عنوان مثال این مرکز مجهز به جدیدترین دستگاه سونوگرافی جنرال الکتریک آمریکا مدل ولوسون (سری E8 و E10) است.

2- مجوز و مدارک پزشکی معتبر

جناب آقای دکتر شاکری پزشک رادیولوژیست فعال در این مجموعه و دارای مدارک و افتخارات علمی زیر می‌باشند:

⬅️ دارای مدرک تخصص پزشکی در گرایش رادیولوژی و دانشنامه (بورد تخصصی)
⬅️ دارای فلوشیپ های سونوگرافی، CT-Scan و MRI

⬅️ دارای فلوشیپ غربالگری جنین (FMF)

⬅️ استادیار سابق دانشگاه

⬅️ نفر برتر بورد تخصصی ناسیونال

⬅️ دارای مقالات علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی

سونوگرافی دکتر شاکری tehran tehran province (2)

3- پرسنل حرفه‌ای و آشنا به کاربری تجهیزات

تمامی پرسنل شاغل در این مجموعه دارای سابقه کار بالا و بسیار خوش برخورد هستند.

4- حضور دستیار خانم

5- محیط مجهز به امکاناتی نظیر

یخچال خرید خوراکی مجهز به کارت خوان، آبسرد کن، سرویس ایرانی و فرنگی، تلویزیون، اسپیلت، دستگاه کارت خوان، روشنایی کافی، تجهیزات ایمنی

6- امکان رزرو نوبت اینترنتی، تلفنی و حضوری

برای رزرو نوبت اینترنتی می‌توانید به سایت www.shakeri.ir (قسمت رزرواسیون) یا به آدرس مستقیم www.reserve.shakeri.ir مراجعه کنید. همچنین این مرکز مجهز به سیستم تلفنی هوشمند گویا به شماره تماس 88502324-021 می‌باشد.

نوبت دهی اینترتی مركز تصويربرداري دکتر شاکری

نوبت دهی اینترنتی برای نوبت دهی آنلاین روی لینک زیر کلیک کنید

www.reserve.shakeri.ir

 

تلفن مركز تصويربرداري دکتر شاکری

شماره تماس 021-88502324

 

7- بیمه های طرف قرارداد

طرف قرارداد با بیمه‌های اصلی (تأمین اجتماعی، ایران، خدمات، نیروهای مسلح)، بانکها، شهرداری و بیمه های تکمیلی است.

بیمه های طرف قرارداد •تأمین اجتماعی •ایران •خدمات •نیروهای مسلح •بانک‌ها، شهرداری و بیمه های تکمیلی

 

8- آدرس سونوگرافی دکتر شاکری و دسترسی آسان

این مرکز واقع در میدان آرژانتین، خیابان بخارست (احمد قصیر)، نبش بخارست هشتم، جنب بیمارستان پاستور نو می‌باشد که از ویژگی‌های محل آن می‌توان دسترسی آسان به مترو (میرزای شیرازی)، اتوبوس واحد، بیمارستان (پاستور نو، کسری، آسیا، تهران کلینیک، گاندی)، داروخانه شبانه روزی، فروشگاه زنجیره‌ای شهروند، پارک سوار بیهقی، بزرگراه های مهم (مدرس، همت، حکیم، رسالت) اشاره کرد.

آدرس دكتر شاكري سونوگرافي

آدرس تهران، میدان آرژانتین، خیابان بخارست (احمد قصیر)، نبش بخارست هشتم، جنب بیمارستان پاستور نو
 سونوگرافی nt دکتر شاکری

 

نتیجه گیری:

با توجه به اهمیت سونوگرافی در تشخیص بیماری‌ها و احتمال وجود خطا در پاسخ سونوگرافی (در صورت باتجربه نبودن پزشک) وجود دارد، انتخاب مرکز سونوگرافی اهمیت ویژه‌ای برای همه بیماران و زنان باردار دارد. شما می‌توانید با در نظر گرفتن فاکتورهای مهمی که در بالا عنوان شد، به بهترین مرکز سونوگرافی شهر خود مراجعه کنید.


شما هم می توانید در مورد این مقاله پرسش خود را با ما به اشتراک بگذارید

برای ثبت پرسش خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شده یا روی دکمه " افزودن پرسش جدید " کلیک کنید. همچنین پرسش شما بعد از ثبت، توسط مدیریت سایت بررسی و بعد از تاییدیه مدیریت سایت، پرسش شما نمایش داده می شود.
هیچ پرسشی در رابطه با این مقاله مطرح نشده است. چنانچه پرسشی دارید، آن را با کاربران و پزشکان سایت مطرح نمایید.
مقالات پیشنهادی
ویدئوها
ویدئوهای بیشتر