چگونه رابطه عاشقانه ‌تان را برای روز ولنتاین عاشقانه ‌تر کنید

مجله پزشکی و سلامت
0 نظر | مدت زمان خواندن مقاله: 4 دقیقه
درخصوص این مطلب سوال دارید؟
چگونه رابطه عاشقانه ‌تان را برای روز ولنتاین عاشقانه ‌تر کنید

روز ولنتاین و رابطه عاشقانه

مجله پزشکی و سلامتبیست و پنجمین روز از بهمن ماه برابر با چهاردهم فوریه، روزی است که به نام ولنتاین نامیده شده است. به عقیده روانشناسان، ایرانیان به سبب فرهنگشان قادر نیستند به آسانی با جنس مخالف سر صحبت را باز کنند و بنابراین روز ولنتاین مجال ابراز احساسات و بازگویی عواطف را به طرفین می‌دهد و مهم‌تر اینکه در جامعه‌ای که مردم جامعه هنوز هم به رابطه عاشقانه میان دختر و پسر با تردید و نگاهی زشت نگاه می‌کنند، روز ولنتاین می‌تواند گامی به سوی به رسمیت شمردن رابطه عاشقانه میان دختر و پسر باشد. در فشار و شلوغی زندگی روزمره، عاشقان تحت فشار زندگی قرار دارند. اما حتی اگر در رابطه عاشقانه شما گاهی مشکلاتی وجود دارد و همیشه بین شما صلح نیست، مهم این است که برای حفظ ارتباط عاطفی خود با شریک زندگی‌تان بجنگید.یک پیوند عاطفی قوی به سختی گسسته می‌شود و باید سعی کنید پیوند عاطفی بین خودتان را روز به روز تقویت کنید.
عدم ارتباط در یک رابطه عاشقانه می‌تواند منجر به تنهایی شود. ارتباط عاطفی قوی با شریک زندگی، کمک می‌کند تا بهتر زندگی کنید و سالم بمانید و از زندگی خود رضایت داشته باشید. بزرگ‌ترین پزشکان جهان در این رابطه می‌گویند: هر روز راه‌های کوچک ساده‌ای برای ابراز عشق خود به شریک زندگی‌تان پیدا کنید و او را با کارهای ساده کوچک شاد کنید. بر روی چیزهایی تمرکز کنید که شما دو نفر احساس شادی و نزدیکی بیشتری داشته باشید و رابطه عاشقانه شما قوی‌تر شود. یکی از بهترین روزها برای ابراز احساسات و محکم کردن روابطتان، روز ولنتاین است.در این روز می‌توانید عشق و صمیمیت بینتان را بیشتر کرده و روابط عاطفی‌تان را گرم‎تر کنید.

راه‌هایی برای تقویت رابطه عاشقانه در روز ولنتاین

تشکر کردن در رابطه عاشقانه

برای حفظ رابطه عاشقانه و قوی کردن روابطتان هرروز (به خصوص در روز ولنتاین ) از زوج خود تشکر کنید.همه ما نیاز به تشکر و تشویق داریم.سعی کنید برای کوچک‌ترین کاری که شریک زندگی‌تان برایتان انجام می‌دهد، از او تشکر کنید.تشکر کردن می‌تواند فیزیکی باشد،یعنی می‌توانید او را در آغوش بگیرید و یا اینکه او را ببوسید و نوازش کنید.تشکر کردن فیزیکی ماندگاری بیشتری دارد، اما کلمات گذرا هستند. وقتی روز ولنتاین عشقتان برای شما هدیه‌ای خرید،از او تشکر کنید و با این کار دل او را آرام کرده و احساساتش را تحریک نمایید.

بوسه در روز ولنتاین

زمانی که صبح می‌خواهید از خانه خارج شوید،خیلی سریع سر یکدیگر را ببوسید و سپس از هم جدا شوید. در اغلب موارد زمانی که دختر و پسر یکدیگر را می‌بوسند، آن‌ها رضایت بیشتری از ارتباط با یکدیگر دارند و احساس پیوند و تعلق خاطر بیشتری نسبت به یکدیگر می‌کنند.تحقیقی درباره رابطه عاشقانه نشان داده است که روابط جنسی به ایجاد حس رضایت در رابطه تأثیر زیادی نمی‌گذارد در حالی که کیفیت و نوع بوسه تأثیر مستقیمی بر ایجاد حس رضایت بین زوجین دارد.

لمس عاشقانه

قدرت لمس می‌تواند بسیار قوی باشد،چه یکدیگر را به آغوش بگیرید و یا فقط دست یکدیگر را بگیرید. در واقع، بغل کردن مزایای سلامتی جدی از قبیل: کاهش فشار خون ، افزایش سطح اکسی توسین و کاهش استرس دارد. هرچه یکدیگر را شدیدتر، طولانی‌تر و بیش‌تر در آغوش بگیرید، تأثیر آن قوی‌تر می‌شود.

دور ماندن از یکدیگر احساسات قلبی شما را قوی‌تر می‌کند

آیا شما در رابطه‌ای از راه دور هستید؟؟ دیگر نگران و در اضطراب نباشید. مطالعه‌ای در سال 2013 در مجله ارتباطات، روابط از راه دور را مورد بررسی قرار داد و این مطالعه نشان داد که زوج‌هایی که از راه دور با یکدیگر ارتباط دارند نسبت به زوج‌های نزدیک ، صمیمیت بیش‌تری دارند. به گفته محققان،اگرچه مقدار ارتباط زوج‌های از راه دور کمتر است اما کیفیت روابط آن‌ها بهتر از زوج‌های نزدیک است. اگر از یکدیگر دور هستید، روز ولنتاین را می‌توانید با ارسال یک متن عاشقانه به یکدیگر تبریک بگویید و با تمام وجود به هم ابراز احساسات کنید.

دور ماندن از یکدیگر احساسات قلبی شما را قوی‌تر می‌کند - دکتر سوشا

برای رابطه عاشقانه با یکدیگر به تخت خواب بروید

بسیار از زوج‌ها را می‌بینیم که بدون هم و یا جلوی تلویزیون به خواب می‌روند و بدون هم می‌خوابند. این گونه روابط شما را از یکدیگر دور می‌کند. زن و شوهر نباید بدون یکدیگر به خواب بروند، فقط باید سرشان را کنار یکدیگر گذاشته ، احساس آرامش کنند و سپس به خواب بروند.خوابی که در کنار همسرتان باشد،کیفیت بالایی دارد و شما را شاداب می‌کند.

ارسال پیامک عاشقانه برای رابطه عاشقانه در روز ولنتاین

فناوری ممکن است بسیار عاشقانه به نظر نیاید ، اما می‌تواند به تقویت پیوند شما با شریک زندگی‌تان کمک کند. مطالعه‌ای در سال 2013 در مجله زن و شوهر و رابطه درمانی، اثبات کرد که فرستادن یک متن دوست‌داشتنی برای شریک زندگی‌تان باعث می‌شود که در رابطه عاشقانه ، احساس رضایت بیشتری داشته باشد. فقط مراقب محتوای متون پیامک خود باشید و توجه داشته باشید که یک پیام کوتاه تأثیرگذارتر از پیام بلند و مفصل است.در مواقعی که با یگدیگر جروبحث دارید یک پیامک کوتاه مانند “تو قلب من” برایش بفرستید تا لبخند را بر لبانش بیاورید.

مراقب عشق خود باشید

زمانی که عاشق می‌شوید اولین قدم مهم در رابطه عاشقانه ، اهمیت و توجه به عشقتان است.زمانی که صبح از خواب بلند می‌شوید او را نگاه کنید و به او عشق بورزید، در مواقع خستگی و ناراحتی کنارش باشید و او را آرام کنید.تمام توجهتان را وقف عشقتان کنید.

© سایت اطلاعات پزشکی و سلامت دکتر سوشا

شما هم می توانید در مورد این مقاله پرسش خود را با ما به اشتراک بگذارید

برای ثبت پرسش خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شده یا روی دکمه " افزودن پرسش جدید " کلیک کنید. همچنین پرسش شما بعد از ثبت، توسط مدیریت سایت بررسی و بعد از تاییدیه مدیریت سایت، پرسش شما نمایش داده می شود.
هیچ پرسشی در رابطه با این مقاله مطرح نشده است. چنانچه پرسشی دارید، آن را با کاربران و پزشکان سایت مطرح نمایید.
مقالات پیشنهادی
ویدئوها
ویدئوهای بیشتر