مشاوره آنلاین با بهترین متخصصین زنان و زایمان

علائم زایمان در ماه نهم؛ (7 نشانه و علائم اصلی وجود دارد)

مجله پزشکی و سلامت
1 نظر | مدت زمان خواندن مقاله: 3 دقیقه
درخصوص این مطلب سوال دارید؟
علائم زایمان در ماه نهم؛ (7 نشانه و علائم اصلی وجود دارد)

علائم زایمان در ماه نهم بارداری

مجله پزشکی و سلامتهمان‌طور که شما در ماه نهم بارداری به زمان زایمان نزدیک می‌شوید، ذوق زیادی برای دیدن نوزاد داخل شکمتان دارید، اما علائم زایمان و درد در ماه نهم بارداری شما را رنج می‌دهد. همراه با این درد و ناراحتی علائم زایمان خاص دیگری وجود دارد که نشان می‌دهند به زمان زایمان در ماه نهم بارداری نزدیک می‌شوید. بهتر است به این علائم زایمان ، در ماه نهم بارداری توجه کنید تا زایمان موفق و راحتی داشته باشید.

1- پایین آمدن سر جنین از علائم زایمان

زمانی که در هفته‌های آخر ماه نهم بارداری هستید و به زمان زایمان نزدیک می‌شوید، یکی از مهم‌ترین علائم زایمان که متوجه آن می‌شوید، حرکت جنین (سر جنین) به سمت پایین شکم است. زمان منتقل شدن جنین به سمت پایین شکم در ماه نهم بارداری، متفاوت است. در برخی از مادرها جنین 2 هفته و برخی دیگر 4 هفته قبل از زمان زایمان به پایین شکم منتقل می‌شود. البته در برخی از افراد دیده شده است که جنین تا زمان زایمان به پایین شکم منتقل نمی‌شود، بلکه هم زمان با آغاز زایمان، جنین نیز به سمت پایین شکم منتقل می‌شود. در اواخر ماه نهم بارداری سر جنین به سمت لگن مادر می‌آید تا زایمان انجام شود و جنین متولد گردد.

2- علائم زایمان و تکرر ادرار در ماه نهم بارداری

از آنجایی که زمان زایمان نزدیک است و سر کودک به سمت پایین (مثانه) آمده است، در اواخر ماه نهم بارداری مادر دچار تکرر ادرار می‌شود و دائماً دستشویی می‌رود.

3- کمر درد از علائم زایمان

در ماه نهم بارداری و با نزدیک شدن به زمان زایمان، جنین سنگین‌تر شده و به سمت پایین نیز حرکت می‌کند، در نتیجه مادر در اواخر ماه نهم بارداری ناحیه کمر، لگن و رخم خود دچار درد و کشیدگی می‌شود که از علائم زایمان است.

4- انقباضات براکستون هیکس قوی‌تر از بارزترین علائم زایمان

یکی از بارزتری علائم زایمان در اواخر ماه نهم بارداری ، افزایش انقباضات ناراحت کننده و دردناک شبیه به گرفتگی‌های عضلانی دوران قاعدگی است. اگر چه این انقباضات ماه نهم بارداری و نزدیک به زمان زایمان ، به اندازه انقباضات هنگام زایمان قوی نیستند، اما به حدی قوی هستند که رحم، جنینی و مادر را آماده زایمان کنند. برای زایمان باید دیواره گردن رحم مادر کشیده و نازک شود، این انقباضات قوی نزدیک به زمان زایمان، دیواره ضخیم گردن رحم را نازک و کشیده می‌کنند. این انقباضات قوی، یک یا دو هفته قبل از زمان زایمان آغاز می‌شوند.

انقباضات براکستون هیکس قوی‌تر از بارزترین علائم زایمان

5- اسهال از علائم زایمان

هورمون‌های زمان تولد با تأثیر بر روده‌های مادر، در اواخر ماه نهم بارداری ، علائم زایمان را بروز می‌دهند. گرفتگی و درد روده‌ها، اسهال و حالت تهوع از علائم زایمان هستند.

6- افزایش ترشحات واژینال

ممکن است نزدیک به زمان زایمان و در اواخر ماه نهم بارداری ، ترشحات سفید و صورتی داشته باشید. این ترشحات صورتی واژن با ترشحات مخاط خونی متفاوت هستند و فقط از علائم زایمان هستند.

7- ترشحات مخاط خونی

ترکیبی از حرکت سر کودک به سمت حفره لگن، انقباضات نزدیک به زمان زایمان و نازک شدن دیواره گردن رحم موجب آزاد شدن پلاگین مخاطی از رحم می‌شود که قوام و چسبناکی آن در زنان مختلف متفاوت است. در برخی از زنان ترشحات مهبلی همراه با خون دیده می‌شود که به دلیلی نازک و یا پاره شدن عروق خونی گردن رحم است. زنان باردار در ماه نهم بارداری ممکن است ترشحات مخاط خونی صورتی تا قرمز رنگی داشته باشند که از علائم زایمان است. اگر ترشحات خونی شما شبیه به خونریزی دوران قاعدگی است، سریعاً به پزشک مراجعه کنید. این ترشحات خونی در اکثر زنان باردار سه روز قبل از زمان زایمان، اما در برخی دیگر دو هفته قبل از زمان زایمان، آغاز می‌شود.

8- پاره شدن کیسه آب

تنها 1 مادر از هر 10 مادر پاره شدن کیسه آب د ماه نهم بارداری را تجربه می‌کند. برای بسیاری از مادران این اتفاق نمی‌افتد، اما اگر مادر بارداری دچار پارگی کیسه آب شود، زمان زایمان او در عرض چند دقیقه یا چند ساعت یا حداقل در روز بعد ، خواهد رسید.

پاره شدن کیسه آب

© وب سایت پزشکی و سلامت دکتر سوشا

شما هم می توانید در مورد این مقاله پرسش خود را با ما به اشتراک بگذارید

برای ثبت پرسش خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شده یا روی دکمه " افزودن پرسش جدید " کلیک کنید. همچنین پرسش شما بعد از ثبت، توسط مدیریت سایت بررسی و بعد از تاییدیه مدیریت سایت، پرسش شما نمایش داده می شود.

سلام خسته نباشین ، من 26 سال هفته چهلم بارداریم هستم و درد خاصی ندارم فقط از دیشب بچه خودش رو به سمت پاین فشار میده و سفت میکنه یعنی میخوام زایمان کنم ? باسنم هم سفت میشه و کمی هم حالت تهوع دارم .و یادم رفت بگم بچه خیلی تکون میخوره این علائم طبیعیه ? لطفا راهنمایم کنین .

مشاهده کامل

با سلام خدمت شما علائم و نشانه های زایمان در مقاله بالا اشاره شده لطفا مطالعه بفرمایید. اینکه علائم شما حقیقی هستند یا کاذب رو باید پزشکتون پس از معاینه شما از نزدیک تشخیص بدن ولی شما در آستانه زایمان قرار دارید و باید هر لحظه آماده زایمان باشید.
آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟
مقالات پیشنهادی
ویدئوها
ویدئوهای بیشتر