محصولات فروشگاه دکتر سوشا

بهترین مواد غذایی برای سوزاندن چربی شکم

مجله پزشکی و سلامت
0 نظر | مدت زمان خواندن مقاله: 3 دقیقه
درخصوص این مطلب سوال دارید؟
بهترین مواد غذایی برای سوزاندن چربی شکم

مواد غذایی برای سوزاندن چربی شکم

مجله پزشکی و سلامت : شاید شما وزن ایده آلی داشته باشید، اما چربی شکم ، شما را آزار دهد. بهترین راه برای داشتن شکم صاف و سوزاندن چربی شکم ، رعایت یک رژیم غذایی مناسب به همراه فعالیت‌های ورزشی منظم است. در ادامه مطلب، بهترین مواد غذایی برای سوزاندن چربی شکم را برایتان نام می‌بریم. اگر می‌خواهید از شر چربی شکمی خلاص شوید، این مواد غذایی برای سوزاندن چربی شکم را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

سوزاندن چربی شکم با مصرف کلم ترش

غذاهای تخمیر شده مانند کلم ترش، ترشی سبزیجات و کیمچی از بهترین منابع پروبیوتیک (شکلی از باکتری‌های مفید هستند که به هضم سالم و کاهش نفخ کمک می‌کنند) برای سوزاندن چربی شکم هستند. اگر رژیم غذایی شما کم پروبیوتیک باشد، به جای باکتری‌های مفید، باکتری‌های مضر به بدن شما می‌رسند و احتمال خطر بیماری‌های خود ایمنی و چاقی افزایش می‌یابد.

پیاز و تره فرنگی ، مواد غذایی برای سوزاندن چربی شکم

مصرف پروبیوتیک‌ها موجب رشد باکتری‌های خوب می‌شود علاوه بر این، مصرف مواد غذایی پروبیوتیک مانند پیاز و تره فرنگی، باعث تولید بوتیرات می‌شود. بوتیرات موجب افزایش سوخت و ساز بدن و در نتیجه بهبود حساسیت به انسولین و افزایش چربی سوزی می‌شود. به همین دلیل است که پیاز و تره فرنگی از مواد غذایی برای سوزاندن چربی شکم هستند.

کنگر فرنگی و مارچوبه برای سوزاندن چربی شکم

مثل پیاز و تره فرنگی، این سبزیجات سبز نیز پروبیوتیک هستند که موجب تولید استات می‌شوند. استات اسیدی است که فعالیت چربی سوزی را افزایش می‌دهد و موجب تسکین التهاب در سلول‌ها می‌شود. برای داشتن شکم صاف و سوزاندن چربی شکم از این مواد غذایی استفاده کنید.

آووکادو یکی از مواد غذایی برای سوزاندن چربی شکم

انتخاب چربی مناسب یکی از مهم‌ترین عوامل برای داشتن شکم صاف است. چربی‌های ناسالم موجود در غذاهای فرآوری شده، گوشت و پنیر، حاوی نوعی باکتری هستند که موجب افزایش التهاب و ذخیره چربی می‌شوند. چربی‌های سالمی مانند امگا 3 که در آووکادو، آجیل، روغن زیتون و ماهی قزل آلا وجود دارد، برعکس سایر چربی‌ها عمل می‌کنند و برای سوزاندن چربی شکم و داشتن شکم صاف مفید هستند.

آووکادو یکی از مواد غذایی برای سوزاندن چربی شکم

سبزیجات برگ‌دار

بوک چوی، اسفناج و کلم پیچ از بهترین سبزیجات هستند که نه تنها سرشار از فیبر هستند (بهبود هضم)، بلکه تنوع و عملکرد باکتری‌های مفید روده را افزایش می‌دهند و به همین دلیل به چربی سوزی کمک می‌کنند. ‌

سوزاندن چربی شکم ، در دستان جیکاما

این نوع سبزیجات ریشه‌دار مکزیکی حاوی اینولین هستند، اینولین نوعی فیبر است که سرعت جذب قند خون را کاهش می‌دهد تا مدت زمان بیشتری احساس سیری داشته باشید و سریع‌تر به تناسب اندام دست می‌یابید. جیکاما سرشار از منیزیم و منگنز می‌باشد و این دو ویتامین برای بهبود عملکرد آنزیم‌های گوارشی مناسب هستند.

ماست یکی از مواد غذایی برای سوزاندن چربی شکم

ماست یکی از منابع طبیعی پروبیوتیک است که حاوی لاکتوباسیلوس می‌باشد. آخرین مطالعات نشان می‌دهند، افرادی که به طور منظم ماست پروبیوتیک مصرف می‌کنند، دو برابر بیشتر از افراد دیگر، کاهش وزن پیدا می‌کنند. پس برای داشتن شکم صاف و سوزاندن چری شکم ماست را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

سوزاندن چربی شکم با سیر

مصرف سیر بعد از بیماری‌های عفونی و التهابی موجب از بین بردن میکروب‌های بیماری‌زا و به جا ماندن باکتری‌های مفید می‌شود. از طرفی این ماده غذایی حاوی اینولین است و اینولین نوعی فیبر است که سرعت جذب قند خون را کاهش می‌دهد تا مدت زمان بیشتری احساس سیری داشته باشید و در نتیجه به رویای داشتن شکم صاف دست پیدا کنید.

کیوی

آیا ولع مصرف مواد غذایی شیرین دارید؟ کیوی – همراه با تربچه، گوجه فرنگی و هویج – حاوی آرابینوگالاکتان و فیبر گیاهی است که باکتری‌های مفید بدن را تغذیه می‌کنند و به سوخت و ساز بدن بهینه بدن کمک می‌کنند. همچنین فیبر موجود در کیوی دو باکتری مضر بدن (اشریشیا کلی و کلبسیلا) و مرتبط با چاقی را می‌کشد. کیوی میوه شکم صاف کنی است که به سوزاندن چربی شکم کمک می‌کند.

کیوی

آب با لیمو

مصرف لیمو به شروع فرایند هضم کمک می‌کند. افزایش هضم و جذب موجب جذب بیشتر مواد مغذی و مفید و حفظ وزن طبیعی بدن می‌شود. مصرف لیمو به سوزاندن چربی شکم و داشتن شکم صاف کمک می‌کند.

© وب سایت پزشکی و سلامت دکتر سوشا

شما هم می توانید در مورد این مقاله پرسش خود را با ما به اشتراک بگذارید

برای ثبت پرسش خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شده یا روی دکمه " افزودن پرسش جدید " کلیک کنید. همچنین پرسش شما بعد از ثبت، توسط مدیریت سایت بررسی و بعد از تاییدیه مدیریت سایت، پرسش شما نمایش داده می شود.
هیچ پرسشی در رابطه با این مقاله مطرح نشده است. چنانچه پرسشی دارید، آن را با کاربران و پزشکان سایت مطرح نمایید.
مقالات پیشنهادی
ویدئوها
ویدئوهای بیشتر