مشاوره آنلاین با بهترین متخصصین زنان و زایمان

سقط با قرص میفپریستون و میزوپروستول در 3 مرحله

مجله پزشکی و سلامت
2 نظر | مدت زمان خواندن مقاله: 5 دقیقه
درخصوص این مطلب سوال دارید؟
سقط با قرص میفپریستون و میزوپروستول در 3 مرحله

قرص سقط جنین میفپریستون و میزوپروستول چیست؟

دو قرص میفپریستون و میزوپروستول نام دو قرص محبوب و پر استفاده برای پایان دادن به بارداری است. به طور کلی این دو دارو تا هفته دهم بارداری (70 روز بعد از بارداری) قابل استفاده هستند. زنانی که بعد از هفته دهم بارداری ، نیاز به سقط جنین دارند، باید در کلینیک‌های تخصصی این کار را انجام دهند.

قبل از استفاده از قرص سقط ، باید یک سری معاینات فیزیکی ، سونوگرافی و آزمایش‌های خاصی را انجام دهید و پزشک راجع به سابقه پزشکی شما سؤالاتی را از شما می‌پرسد تا بتوانید اولین قرص سقط را استفاده کنید و سقط کردن موفقی داشته باشید.

 

داروهای سقط جنین میفپریستون و میزوپروستول تا چه میزان مؤثر هستند؟

در اکثر موارد ، استفاده از داروهای سقط کردن جنین بسیار مؤثر هستند.برای استفاده از دارو ها ، باید زیر نظر پزشک باشید تا پزشک از سلامت شما و انجام گرفتن سقط ، مطمئن شود.در برخی موارد که ممکن است سقط جنینتان صورت نگرفته باشد ، ممکن است نیاز به دریافت دوز دیگری از دارو و یا انجام آن در کلینیک تخصصی باشد.

 

با تجربیات خود به دیگران کمک کنید: اگر شما هم از هر یک از داروهای سقط کردن جنین مثل قرص میزوپروستول یا قرص میفپریستون استفاده کرده اید و یا از تجربه سایر افراد در این زمینه مطلعید در بخش نظرات انتهای صفحه مطرح کنید. این کار به سایر افراد کمک می کند که تا بخشهای مفید تجربیاتتان را به کار ببرند و اشتباهات پیش آمده برای شما یا دیگران را مجددا تکرار نکنند. این کار وقت کمی از شما می گیرد اما با ارزشترین هدیه شما برای هم نوعانتان خواهد بود.

عملکرد قرص سقط جنین میفپریستون و میزوپروستول چگونه است؟

نگرانی راجع به سقط کردن جنین با دارو در زنان ، بسیار متداول است ، اما اگر عملکرد داروها برای سقط کردن جنین را بشناسند ، ممکن است نگرانی کم‌تری داشته باشند.

عملکرد قرص سقط جنین چگونه است؟

طرز استفاده صحیح از قرص سقط جنین چگونه است و سقط با قرص چقدر طول می کشد؟

مرحله اول: استفاده از قرص سقط جنین میفپریستون
پزشک اولین قرص سقط جنین را در کلینیک به شما تجویز می‌کند. علاوه بر این ، آنتی‌بیوتیک‌های خاصی را نیز به شما داده می‌شود.
میفپریستون با مسدود کردن هورمون پروژسترون کار می‌کند. بدون پروژسترون ، پوشش داخلی رحم تجزیه می‌شود و امکان ادامه بارداری وجود ندارد.

 

مرحله دوم: استفاده از قرص سقط جنین میزوپروستول
24-48 ساعت بعد از قرص اول ( میفپریستون ) ، پزشک به شما قرص دوم ( میزوپروستول ) را تجویز می‌کند که موجب خالی شدن رحم می‌شود. میزوپروستول باعث گرفتگی عضلات و خونریزی شدید می‌شود. شروع خونریزی در برخی از زنان ممکن است قبل از مصرف دارو باشد. اما برای بسیاری، خونریزی و دل درد پس از مصرف آن آغاز خواهد شد. این حالت معمولاً چند ساعت طول می‌کشد؛ شما ممکن است در زمان سقط کردن ، لخته‌های خون بزرگ و یا بافت ببینید.

 

بیش از نیمی از زنان در چهار یا پنج ساعت پس از مصرف قرص دوم ، جنین را سقط می‌کنند. برای برخی دیگر، ممکن است مدت بیش‌تری طول کشد و یا اینکه استفاده از قرص سقط جنین ، بی نتیجه باشد. خونریزی یا لکه بینی تا چهار هفته پس از سقط کردن طبیعی است.

 

مرحله سوم: پیگیری
شما تا 2-1 هفته بعد از سقط جنینتان نیاز به پیگیری دارید. پیگیری بعد از سقط جنین بسیار مهم است تا مطمئن شوید جنین به طور کامل خارج شده و حال عمومی شما خوب است. سونوگرافی و آزمایش خون از پیگیری‌های بعد از سقط جنینتان است.

در موارد نادر ممکن است هنوز سقط جنین به صورت کامل انجام نشده باشد و فردی هنوز باردار باشد. پیگیری‌های بعد از استفاده از قرص سقط جنین به خاطر بررسی وضعیت بارداری است تا در صورت نیاز مراقبت‌های لازم برای پایان دادن به بارداری انجام شود.

 

نکته : آیا سقط جنین در نیم ساعت انجام می شود؟ 

این سوال توسط کاربران زیادی از ما پرسیده می شود . باید بگوییم پروسه سقط جنین یک زمان مشخص نداشته و به عوامل مختلفی بستگی دارد و به همین دلیل اصلا نمیتوانیم برای این مورد زمان مشخص کنیم . اما به صورت کلی پروسه سقط بیش از این ها زمان میگیرد. 

 

قاعدگی و باروری بعد از مصرف قرص سقط جنین

 

عوارض و علائم مصرف قرص سقط جنین میفپریستون و میزوپروستول

• خونریزی و دل درد
• احساس سرگیجه

• احساس گرفتگی شدید
• حالت تهوع یا استفراغ

• اسهال
• احساس درد موقت شکم
• تب یا لرز خفیف

 

علائم و هشدارهای بعد از استفاده قرص سقط جنین میفپریستون و میزوپروستول

بسیار مهم است که در کل فرایند استفاده از قرص سقط جنین نسبت به علائم و هشدارهای بدنتان آگاه باشید و هر احساسی را جدی بگیرید. اگر چه عوارض بعد از سقط کردن جنین با دارو نادر هستند اما لازم است که شما بلافاصله یک عارضه بالقوه را شناسایی کنید. اگر یکی از علائم زیر را بعد از سقط جنینتان با دارو تجربه کردید، باید تاوَن به پزشک مراجعه کنید:

• خونریزی بعد از استفاده از قرص سقط عادی است، اما باید بدانید که چه میزان خونریزی عادی است، اگر خونریزی بعد از سقط جنین در شما بسیار شدید بود، مثلاً اگر طی یک ساعت یا کم‌تر بیش از دو پد از خونریزی شما پر شد (اگر این خونریزی شدید بیش از دو ساعت طول کشید)،، سریعاً به پزشک مراجعه کنید. اگر خونریزی شما شدید باشد، دچار ضعف، سرگیجه و خستگی احساس می‌کنم.

• اگر تب بالای 38 درجه سانتی گراد دارید (مرتب دمای بدن خود را چک کنید) که بعد از مصرف ایبوپروفن نیز پایین نیاید.

 

درد بعد از استفاده از قرص سقط جنین میفپریستون و میزوپروستول را چگونه بهتر کنیم؟

به شدت توصیه می‌شود که 30 دقیقه قبل از مصرف قرص سقط جنین میزوپروستول ، ایبوپروفن (800 میلی گرم) مصرف کنید. بعد از این شما می‌توانید بسته به شدت دردی که دارید، هر 8-6 ساعت، از دوز 400 میلی گرم ایبوپروفن استفاده کنید. البته در 24 ساعت نباید بیش از 5 دوز ایبوپروفن بخورید.

بسیار مهم است که بعد از استفاده از قرص سقط جنین ، داروهای مخصوص گرفتگی‌های دوران قاعدگی را مصرف نکنید چرا که این داروها با اثرات میزوپروستول تداخل می‌کند. هر گز در دوران استفاده از قرص سقط جنین ، از آسپیرین استفاده نکنید زیرا با خونریزی شما تداخل می‌‎کند.

اگر شما به ایبوپروفن حساسیت دارید، با پزشک خود مشورت کنید تا داروی بی خطری برای تسکین درد بعد از سقط کردن به شما توصیه کند. قرار دادن یک پد گرم روی شکم و یا نوشیدن چای داغ نیز برای تسکین درد بعد از استفاده از قرص سقط جنین مفید است.

 

هشدارهای استفاده از قرص سقط جنین میفپریستون و میزوپروستول

قرص سقط جنین میزوپروستول موجب اتساع ورودی دهانه رحم شده و در این زمان شما بیشتر مستعد ابتلا به عفونت و یا خونریزی هستید، به همین دلیل مهم است که این اقدامات احتیاطی را تا 3 هفته رعایت کنید:

• اجتناب از شنا بعد از استفاده از قرص سقط جنین
• جلوگیری از گذاشتن اشیاء در داخل واژن ، از جمله تامپون

• اجتناب از رابطه جنسی از طریق واژن حداقل برای یک هفته (در صورت نیاز برای جلوگیری از عفونت از کاندوم استفاده کنید)
• اجتناب از فعالیت بدنی (کار کردن ، حمل یا هل دادن اجسام سنگین ، راه رفتن بیش از حد ، بالا رفتن از پله‌ها و غیره)

 

قاعدگی و باروری بعد از مصرف قرص سقط جنین میفپریستون و میزوپروستول

دوره قاعدگی شما بین 6-4 هفته بعد باز می‌گردد، اما شما می‌توانید طی 8 روز بعد، دوباره بارور شوید، این به این معنی است که شما می‌توانید پس از مدت کوتاهی بعد از استفاده از قرص سقط جنین دوباره باردار شوید.

 


مقالات پیشنهادی دکتر سوشا :

منبع مقاله : safe2choose

© سایت اطلاعات پزشکی و سلامت دکتر سوشا

شما هم می توانید در مورد این مقاله پرسش خود را با ما به اشتراک بگذارید

برای ثبت پرسش خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شده یا روی دکمه " افزودن پرسش جدید " کلیک کنید. همچنین پرسش شما بعد از ثبت، توسط مدیریت سایت بررسی و بعد از تاییدیه مدیریت سایت، پرسش شما نمایش داده می شود.

باسلام واحترام هفته 15 بارداری هستم تصمیم به پایان بارداری دارم به دلایلی خواهشمندم راهنمایی کنید چکار انجام دهم .باتشکر ( خواهشا زودتر جواب دهید.)

مشاهده کامل

با سلام. باید حتما به پزشک متخصص مراجعه بفرمائید و از هرگونه اقدام خودسرانه به شدت پرهیز کنید. با تشکر بیشتر بخوانید : قیمت قرص سقط جنین ( راهنمای دقیق خرید به ۳ روش + فیلم )
آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟

سلام. حدود ۱۰ روزه که از زمان قائدگی من گذشته دیروز هم حالت تهوع شدید داشتم ، دکتر رفتم فشارم خیلی پایین بود سرم زدم شک کردم به بارداری بیبی چک گرفتم و امروز بیبی چک زدم. مثبت اومد. باتوجه به اینکه نامزد هستم و بدن خیلی ضعیفی دارم و قرص عصاب هم مصرف میکنم نمیتونم بچه رو نگه دارم. چجوری میتونم سقطش کنم؟ فکر نمیکنم دکتری باشه که دارو برام تجویز کنه

مشاهده کامل

کارشناس وب سایت (2)
متاسفانه در این مورد کاری نمیتونیم انجام بدیم و هیچ راهی هم نمیتونیم قانونا پیشنهاد بدیم. دکتر معالجتون باید در این مورد تصمیم بگیره.با تشکر بیشتر بخوانید : قیمت قرص سقط جنین ( راهنمای دقیق خرید به ۳ روش + فیلم )
آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟

سلام خسته نباشید من حامله هستم بهم گفتند بجه مشکل داره الان 19هفته هستم ،پزشک قانونی بهم مجوز نمیده چه کار کنم آیا قرص چیزی هست بخرم

مشاهده کامل

با سلام در این هفته معمولا شما از طریق قرص نمیتونید سقط موفقی داشته باشید. راههای سقط جنین را در مقاله زیر بخوانید: انواع روشهای سقط جنین در دوران بارداری در صورتی که سن بارداری شما بالای 19 هفته باشه پزشکی قانونی مجوز سقط رو به شما نمیده از طرفی آزمایشات غربالگری به طور قطعی نشون دهنده وجود مشکل در جنین نیستند بلکه فقط نشان دهنده احتمال وجود نقایص مادرزای هستند. بنابراین پزشکی قانونی به این سادگی به شما مجوز سقط جنین نمیده دوست عزیز. شما هم بهتره برای این تصمیمتون جوانب بیشتری رو در نظر بگیرید چون ممکنه اشتباه فکر کنید و از طرفی آسیبهایی رو برای خود شما به همراه داشته باشه.
آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟

سلام،من بیست و هشت ساله،یه پسر 20 ماهه دارم،امروز از طریق بینی چک متوجه شدم که باردارم،از زمان اولین روز آخرین پریود هم حساب کردم تقریبا 7 هفته باردارم. خیلی از این قضیه ناراحتم و همین طور همسرم. سوالم اینه که دکترا قبول میکنن با دارو سقط جنین کنم یا کلی اما و اگر میان؟ خیلی استرس دارم. خیلی هم بد ویار هستم از حالا کلی مشکلات گوارشی و ضعف عمومی دارم و اشتها به غذا ندارم، درصورتیکه باید یه بچه کوچک هم تر و خشک کنم!!!لطفا راهنماییم کنید.

مشاهده کامل

با سلام در مقاله بالا و مقاله " خرید قرص سقط جنین " ما به سوال شما به طور کامل پاسخ داده شده..به طور خلاصه عرض کنم که سقط جنین در ایران همانند بسیاری از کشورهای اروپایی و امریکایی غیر قانونیه و تنها در موارد خاصی اجازه سقط جنین به مادر داده میشه.
آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟

من متوجه شدم باردارم ۳ماهه اولمه. شوهرم هم درجریانه چون شرایط الانمون از لحاظ کاری خودم و همسرم خیلی شلوغه و۲تا بچه هم داریم برامون شرایط سختتر نشه از شما تقاضا دارم راهنماییم کنید تا این مشکل ناخواسته سریعتر حل بشه و از دلشوره و نگرانی در بیام متشکرم

مشاهده کامل

دوست عزیز با سلام سه ماه زمان طولانی برای پی بردن به بارداریه و منطقی به نظر نمیرسه که تا این مدت متوجه این موضوع نشده باشید. در این زمان سقط جنین علاوه بر اینکه غیر قانونیه و توسط پزشکان انجام نمیشه خطرات فراوانی برای شما به همراه خواهد داشت و میتونه منجر به نابارور شدن دائمی شما بشه. در این زمان شما برای سقط جنین نیاز به کورتاژ و ساکشن خواهید داشت. مقاله زیر رو حتما مطالعه کنید: عوارض سقط جنین با روش ساکشن
آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟

سلام خسته نباشید من ناخواسته شیش هفته باردارم،از قرص سقط جنین استفاده کردم،طبق دستور پزشک یک عدد دردهان یک عدد هم در مقعد،هر سه ساعت تکرار بشه،انجام دادم،الانم خونریزی دارم ولی چیزی دفع نکردم، اخرین قرصو دیشب ساعت ده استفاده کردم ،من تا کی زمان دارم که کاملا سقط انجام بشه

مشاهده کامل

با سلام معمولا سقط جنین می بایست در 24 ساعت اول بعد از مصرف قرصها انجام بشه، اما گاهی به 48 ساعت زمان نیاز هست.
آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟

سلام با قرض میفپریستون میتونن جنین 1ماهه سقط کنن.
سقط چجوریه؟؟!ینی باکرگی میره؟؟!
چ عوارضی داره؟؟!
سن 20
جنس دختر
علایم تاخیر در پریود

مشاهده کامل

با سلام دوست عزیز متوجه منظور شما نمیشم؟! شما بدون اینکه باکرگیتون از دست رفته باشه باردار هستید؟؟ مسلما اشتباه میکنید، یا شما در حال حاضر باکره نیستید و یا اگر باکره هستید، احتمال بارداری شما به شدت پایین هست. تاخیر در پریود به تنهایی نشون دهنده بارداری نیست و باید آزمایش خون بارداری انجام بدید. برای اطلاعات بیشتر مقاله زیر رو مطالعه کنید: بررسی و تفسیر آزمایش بارداری
آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟

با سلام و عرض خسته نباشید
من۳۵سالمه و دو بار زایمان با سزارین و یک کورتاژ داشتم آخرین بار پانزده اردیبهشت پریود شدم
و نزدیکی که بی احتیاطی شد و دخول انجام شد در تاریخ پانزده خرداد بود که در واقع تو هم یکی دو روز قرار بود پریود بشم که عقب انداختم تا بیست وششم که بی بی چک استفاده کردم و یه خط رنگ و یه خط کم رنگ ظاهر شد و همون روز با قرص سایتوتک اقدام به سقط کردم دو تا در واژن و یکی زیر زبان و نیم ساعت بعد یکی دیگه زیر زبان و دو ساعت بعد یکی دیگه زیر زبان گذاشتم بعد تقریبا چهار ساعت از اولین قرص خونریزی خفیفی شروع شد اما زمان ادار یه لخته به همراه قرص دفع شد
بعد از اونم فقط زمان ادرار خونریزی اونم خیلی کم دارم آیاقط انجام نشده ؟
دوباره همون مراحل قبلی رو انجام بدم انجام میشه؟
دلیل خونریزی کم چیه؟

مشاهده کامل

کارشناس وب سایت (2)
با سلام چون شما لخته خون دفع کردید احتمال اینکه سقط انجام شده باشد وجود دارد اما باز هم قطعیتی در کار نیست. بیشتر مواقع بعد از سقط شدن جنین خونریزی شدید رخ میدهد و این چیزی است که انتظار میرود. به هر حال اگر جنین شما سقط نشده باشد، خونریزی میتواند به آن اسیب وارد کند. میتوانید با انجام یک سونوگرافی مطمئن شوید که جنین سقط شده است یا خیر.
آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟

سلام من ٦ هفته باردارم ديروز ٦ تا قرص سايتوتك استفاده كردم و كمي خونريزي گرفتم
اول ٢ تادر واژن و بعد ده دقيقه دو تا زير زبان بعد ٤ ساعت يكي زير زبان و بعد ٤ ساعت بعدي يكي در واژن
از ٩/٥ صبح ديروز تا ٦/٥ عصر اين پروسه انجام شد
دوباره امروز به دستور پزشك از ساعت ٢ بعدازظهر هر ٤ ساعت دوعدد رير زبان استفاده كردم
اما خونريزي شديد ندارم بنظرتون سقط نشده؟؟

مشاهده کامل

کارشناس وب سایت (2)
با سلام خونریزی داشتن ممکن است نشان از سقط جنین باشد اما به این صورت نمیتوان آن را تشخیص داد. برای تشخیص قطعی باید آزمایش سونوگرافی دهید.
آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟

سلام.ناخواسته باردارشدم.هفته ششمه،میخوام سقط کنم یه دارویی که خطرنداشته باشه…
لطفا کمکم کنید

مشاهده کامل

کارشناس وب سایت (2)
با سلام برای سقط جنین از قرص میفپریستون استفاده میشود. قرص سقط جنین را به دو روش قانونی و غیر قانونی میتوان تهیه کرد. در روش قانونی باید از پزشک متخصص نسخه داشته باشید و به بیمارستان زنان رجوع نمایید و از داروخانه آن قرص را تهیه نمایید. در روش غیر قانونی باید به دلالان مراجعه کنید که خطرات زیادی در قرص های تهیه شده از طریق این افراد وجود دارد. در هر حالت این قرص ها بعد از استفاده میتواند خطرات زیادی داشته باشد و بهتر است در بیمارستان استفاده شوند.
آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟

سلام ..من الان تو هفته ششم بارداری هستم ..میخواستم بدونم برای سقط جنین چند قرص باید استفاده کنم ؟

مشاهده کامل

با سلام در این مقاله به سوال شما پاسخ داده شده است.
آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟

سلام ،ببخشید من الان ۸ هفته باردارم. بخاطر دلایلی شرایط نگهداریش رو نداریم. یه بچه یک ساله هم دارم. الان میخاستم بدونم با قرص میشه جنین ۸ هفته ای را سقط کرد؟ اگر میشه با چه قرصی ؟ اسمش رو بگین یا راهنماییم کنید

مشاهده کامل

کارشناس وب سایت (2)
با سلام سقط جنین تحت هر شرایطی نیاز به گواهی پزشک دارد. بهتر است بدانید با مصرف خودسرانه قرص های ضد بارداری عوارض جبران ناپذیری ممکن است به وجود بیاید. میتوانید مطالب بالا را برای اگاهی بیشتر مطالعه نمایید.
آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟

باسلام بارداری من پوچه دکتر گفته باید قرصه سینتوتک بگیری از داروخانه بعد خارجیش را از ناصرخسرو بگیری شما اشنا ندارید برای قرص

مشاهده کامل

سلام من دیشب ۶ تا قرص واسه سقط خوردم چند ساعت بعد خونریزیم شروع شد ولی یک روز میگذره هنوز سقط نکردم هفته ی ۷ هستم، خواستم بدونم ممکنه جنین سقط نشه؟

مشاهده کامل

سلام خانوم دکتر عزبز من ۱ماه باردار شدم ولی ناخواسته چون هم سنم بالاست وهم موقعییت ندارم ۵ساعت ازقرص سقط جنین استفاده کردم درد درناحیه زیر شکم دارم ولکه بینی اما هنوز جنین نیوفتاده الان باید چکار کنم

مشاهده کامل

با سلام و احترام در صورت استفاده صحیح، تاثیر قرص سایتوتک 24-8 ساعت بعد از مصرف اون دیده میشه و در مواردی هم 48 ساعت زمان لازمه. بنابراین شما باید منتظر بمانید.
آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟

باعرض سلام وخسته نباشید
من خانومی 34ساله دارای دوفرزند هستم وناخاسته بازباردارم حدود6هفته که هماتوم 5*29بیش ازنیمی ازساک حاملگی روگرفته من 4تاقرص میزوپرستول تهیه کردم به توسیه پزشک ماما میخواستم بدونم که نحوه استفادش چطوراست؟ ظمنا من3تاهم سقط داشتم کورتاژ وساقشن چون دکترم گفته دیگه نبایدبارداربشم به خاطرمصرف قرص اعصاب. وچسبندگی جفتهام خواهش میکنم راهنماییم کنید،باتشکر.

مشاهده کامل

با سلام دستورالعمل رو با پزشک مامایی که بهتون قرص رو دادن چک بفرمایید بهتر هست تا تحت نظر یک پزشک هم باشید.
آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟

سلام خسته نباشید
درباره قرص سایتوتک سوال داشتم که توو سایتتون نوشتید، آیا برای من که فرزند هفت ماهه دارم عوارض داره چون درحال شیردهی هستم.اگر استفاده کنم تا چه مدت نباید به بچم شیر بدم؟

ممنون

مشاهده کامل

با سلام خدمت شما دوست گرامی زمان دقیق نمی تونم بهتون بگم چون مطالعات در این زمینه نتایج متناقضی داشتن مصرف قرص سقط جنین در زمان شیردهی باعث ایجاد اسهال شدید در نوزاد میشه شاید بهتر باشه شیردهی رو حداقل برای یک ماه بعد از استفاده از این قرص قطع کنید
آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟

با عرض سلام و احترام
من هفته گذشته متوجه بارداری (۵ هفته) ناخواسته شدم. با همسرم پیش پزشکی رفتیم و تحت نظر ایشون قرص سایتوتک استفاده کردم. دوز اول رو ساعت ۲ بعدازظهر استفاده کردم. شب متوجه خونریزی به همراه لخته های کوچک و پراکنده شدم. نیمه شب با دردهای شدید بیدار می شدم و نزدیک صبح، ترشحات سفید ( با عرض پوزش) زیادی شبیه سفیده خام تخم مرغ که پر از لخته های خون بود، داشتم. موقع ظهر، به توصیه دکتر پیششون رفتم. سونوگرافی روی شکم انجام دادند (چون موافق سونو واژینال نیستند)گفتند ساک حاملگی از رحم کنده شده و زیرش نکروز شده ولی چون شما تکه بزرگی مشاهده نکردید، احتمالا دفع نشده و در فضای رحم رها شده است. تا دو روز صبر کن و مجددا یک دوز دیگر سایتوتک مصرف کن. همان شب بعد از تحرک فراوان، متوجه ترشحات خونی به همراه لخته خونی و تکه های سفید شبیه سفیده پخته تخم مرغ شدم. از اون موقع انقباضات من کاملا قطع شد و خونریزی هم خیلی خفیفه‌.احساس سبکی و خوبی دارم. موفق نشدم با دکترم تماس بگیرم. آیا این همان ساک حاملگی است که دفع شده؟ در ضمن، دکتر از من می خواد که هر دو روز برم پیشش برای سونوگرافی روی شکم. آیا سونوگرافی روی شکم، دفع ساک حاملگی رو نشون می دهد؟ یا دکتر برای پول ویزیت و سونو منو دائما به مطب اش می کشونه؟(البته شاید یه سوتفاهم باشه، نمی دونم). به نظر خودم باید سونوگرافی واژینال انجام بدم.لطفا راهنمایی ام کنید.

مشاهده کامل

با سلام خدمت شما دوست گرامی برای اطمینان از سقط جنین شما میبایست سونوگرافی انجام بدید و این امری اجتناب ناپذیر است. بر حسب علائمی که ذکر کردید می توان پیش بینی کرد که سقط جنین کامل شده باشد. سقط جنین با قرص سایتوتک ممکن است حدود 24-72 ساعت زمان ببرد. بنابراین توصیه می شود که سونوگرافی رو تکرار کنید. در این مورد سونوگرافی واژینال نتیجه دقیقتری به شما خواهد داد بنابراین بهتر است به جای سونوگرافی خارجی از رحم از سونوگرافی واژینال استفاده کنید.
آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟

سلام میشه به من کمک کنین من هفته ۶ متوجه بارداری شدم و عقد کرده هستم میخوام که سقط کنم قرص سقط جنین میزوپروستول رو همسرم گرفته اما برای طریقه مصرف هرکسی یه چیزی گفته میشه کمکم کنین و بگید چطور مصرف کنم

مشاهده کامل

دوست عزیز با سلام به شما پیشنهاد میکنم که سقط رو تحت نظر پزشک انجام بدید تا دچار مشکل نشید خصوصا که شما بعد از مصرف قرص سقط جنین میزوپروستول برای چک کردن سقط جنین نیاز دارید که سونوگرافی انجام بدید. در رابطه با نحوه مصرف توضیحات لازم در این مقاله داده شده که میتونید مطالعه کنید.
آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟

سلام من دیشب از قرص میزوستول استقاده کردم دوتا لخته دفع کردم والان تقربیا قطع شده یعنی سقط شده تقریبا هفته ششم بودم

مشاهده کامل

با سلام خدمت شما دوست گرامی دوست عزیز علائم شما شباهت به سقط جنین داره خصوصا اگر مراحل استفاده از قرص سقط جنین میزوپروستول رو طبق دستور پزشک و به صورت صحیح انجام داده باشید به احتمال زیاد سقط انجام شده است. اما برای تایید سقط جنین می بایست سونوگرافی انجام بدید تا مشخص بشه بقایایی از جنین در بدن شما باقی مانده است یا خیر. لطفا به پزشک زنان مراجعه کنید و مراحل رو پیگیری کنید.
آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟

سلام من در هفته چهارم بارداری هستم پریروز قرص میروپروستول را بصورت یکی زیر زبان و یکی واژینال مصرف کردم و 7ساعت بعد یکی واژینال و دوباره هر سه ساعت یکی واژینال ،یکبار دیشب ترشح رنگی داشتم و سردرد شدید دارم ،اکا دیگه همه چیز عادی هستش،آیا ممکن اصلا سقط اتفاق نیفته؟

مشاهده کامل

با سلام خدمت شما دوست گرامی اول اینکه طریقه مصرف شما توسط چه کسی تجویز شده؟؟!!جالبه که خانمها با روشهای متنوعی قرص میزوپروستول رو استفاده می کنن! برای سقط کامل جنین تا 48 ساعت زمان نیاز دارید و الان برای قضاوت زود هست و معمولا سقط به صورت تدریجی اتفاق میفته بنابراین به آنچه از بدنتون خارج میشه دقت داشته باشید در صورتی که سقط جنین اتفاق نیفتاد می بایست مراحل رو (البته به شکل صحیح) تکرار کنید زمانی که قرص میزوپروستول رو به صورت زیرزبانی مصرف میکنید میبایست حدود 30 دقیقه اون رو زیر زبانتون نگه دارید تا کاملا جذب بشه و سپس مقدار فراوانی آب بنوشید.
آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟

سلام خسته نباشید قرص اورژانسی که باعث سقط جنین میشود همین قرصه ؟ اصلا چطور میشه اورژانسی این کارو انجام داد ؟

مشاهده کامل

سلام دوست عزیز
روش سقط جنین برای هر فردی بر حسب نیاز او تعیین می شود.بعضی از روشها خطرات بیشتری دارند ولی شانس موفقیتشان هم بیشتر است و برخی خطر کمتر با شانس موفقیت کمتر
در مورد شما که در هفته سوم بارداری هستید به نظر می رسد که استفاده از قرص سقط جنین بهترین روش برای سقط جنین است که برای انجام آن حتما با پزشکتان مشورت کنید زیرا استفاده نادرست می تواند عوارضی ماندگار برای شما داشته باشد. قرص سقط جنین تا هفته 7 بارداری معمولا منجر به سقط جنین موفق می شود.

مشاهده کامل

سلام
من تازه هفته سوم بارداریم تموم شده ، برای سقط روش قرص بهتره یا ساکشن؟
خیلی استرس دارم ، میگن قرص در هفته های پایین جواب نمیده و لازم دوباره مصرف بشه . من میخوام تو همین چند روز تموم بشه، خیلی بار روانی داره برام.
سونوگرافی هم بارداری داخل رحمی هفته سوم رو تایید کرده.
لطفا راهنماییم کنید

مشاهده کامل

ما شهرستان زندگی میکنیم و به دلیل بارداری پوچی که داشتم دکتر این قرص رو برای من نوشت ولی تو شهر خودمو موجود نبود تا اینکه یکی از آشنایان شماره مشاور پایدار رو فرستاد و من از ایشون تهیه کردم فقط میتونم بگم خدا خیرشون بده و امیدوارم همچنانا به کسانی که توشرایط من هستن کمک کنند و سالم و تندرست باشن

مشاهده کامل

خانمم بارداری ناخاسته داشتن بار اول ۱۰ععدد قرص میزوپروستل به صورت ۴تا زیرزبون ۳ساعت بعدش ۴تا زیر زبون و یک ساعت بعد یکی واژینال یک ساعت بعدشم یکی واژینال که درد شکم داشتن و خونریزی و دفع لخته که به زایشگاه مراجعه کردن دستکاری کرون و گفتن درحال سقط هستش اما فرداش خونریزی قطع شد و بعد از انجام سونو حاملگی رویت شد دوباره ۱۰تا مصرف کردن یک ساعت ب یک ساعت یکی زیر زبون یکی واژینال بازم خونریزی نداشتن دکتر گفت به علت مصرف این قرص نباید به هیچ عتوان جنین رو نگه داری نامه دادن به پزشکی قانونی گفتن به دلیل مصرف میزوپروستل و این دارو جز داروهای xمیباشد کاتدیدای خاتمه بارداری میباشند که پزسکی قانونی شهرستان اصلا نمیدونست این دارو چی هست مجوز ندادن دکتر گفت باید مصرف کنی تا بیاد و گفتن ۴تا واژینال بذار نیومد۵روز بعدش ۴تا دیگه بذار دیروز ۴تا واژینال کرد خانمم الان فقط درد شکم داره و خونریزی نداره درداشم میگیره ول میکنه زیر شکمشم احساس میکنه یکم ورم کرده تورو خدا راهنمایی کنید ایا انجام سونوگرافی ان تی با توجه به اینکه تو هفته۹بارداری هستن جواب میده که ان تی پایین باشه تا کورتاژش کنن؟پزشک میگه نامه رو ببرید یه پزشکی قانونی یه شهر دیگه شاید سوادشون و علمشون بیشتر باشه راجب این دارو و مجوزشو بده..مصرف این دارو به گفته پزشک موجب۱۰۰درصد ناهنجاری میشه ایا درسته؟و حتما باید سقط انجام بشه ؟ایا امکانش هست جنین سقط شده باشه ولی نیاد با توجه به اینکه تو سونو گرافیش ۹×۳میلیمتر هماتوم دیده شده..تورو خدا کمکون کنید..شاید این تصور رو داشته باشین ک نباید این کارو میکردیم خداخودش میدونه ک تو چه فقرو بدبختی داریم زندگی میکنیم که مجبور به چنین کاری شدیم بخدا جفتمون داریم عذاب میکشیم خاهش میکنم کمکمون کنید .مبلغ پبسنهادی دکترا واسه کورتاژ ۳میلیون هست که درامد ۵ماه زندگیمونه نداریم چکار کنیم

مشاهده کامل

با سلام خدمت شما دوست گرامی دوست عزیز بهتر بود میفرمودید که خانمتون در هفته چند بارداری اقدام به سقط کردن و زمان شروع مصرف قرصها دقیقا کی بوده ولی من به شما پاسخی کلی خواهم داد: اول از همه سوال من از شما این هست که این طریقه مصرف رو طبق توصیه چه فردی انجام دادید؟!!این دوز بالا از دارو و طریقه مصرف عجیب و غریب میتونه در درازمدت مشکلاتی برای مادر باردار ایجاد کنه..از نظر علمی با این طریقه مصرف و دوز دارو این جنین مطمئننا باید از دست رفته باشه(مرگ جنین) ولی سقط جنین به این معناست که جنین مرده از بدن مادر دفع بشه که در مورد همسر شما طبق صحبتهای خودتون دفع کامل هنوز صورت نگرفته.. دفع جنین معمولا در عرض 48-24 ساعت بعد از مصرف واژینال قرص میزوپروستول شروع میشه..این امکان وجود داره که مادر باردار به صورت تدریجی اون رو دفع کرده باشه و خودش متوجه دفع نشده باشه از طرفی شما چون دیروز این قرص رو مصرف کردید باید قدری دیگر منتظر شوید. نکته دیگر اینکه هماتوم مقوله ای جدا از سقط جنین هست و نشون دهنده لخته شدن خون در رحم مادر باردار هست. در هر حال شما اگر بعد از مدت مشخص شده توسط پزشکتون سقط قطعی رو مشاهده نکردید مجددا به پزشکتون مراجعه کنید که سقط شدن جنین رو چک کنن به احتمال زیاد سقط جنین اتفاق افتاده است. امیدوارم این پاسخ به شما کمک کرده باشه و بتونید از این مرحله به خوبی عبور کنید.
آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟

منم تو هفته نهم بچم سقط شد خیلی خاطره تلخیه برام چون بچم به خاطر مصرف داروهای کورتون که واسه التهاب تیروئیدم مصرف میکردم و ناشی گری پزشکا که گفتن هیچ ایرادی نداره!هم پزشک غددم هم پزشک زنانم هر دو گفتن میتونم مصرف کنم و ماشالله به سوادشون..هیچوقت اونا رو و بعدش خودم رو نمیبخشم..اما خلاصه اینکه بچم تو هفته نهم فهمیدم سقط شده گفتن برای سقط برم بستری بشم..برام قرص میزوپروستول واژینال گذاشتن پنج شیش ساعت بعدش دردهایی شروع شد که خیلی شدید نبود و در حد درد پریود بود و خونریزیم شروع شد به پرستار خبر دادم اونا یه قرص دیگه هم گذاشتن و بهم آمپول فشار زدن و گفتن تا یه ساعت نباید از جام بلند شم. در همون حالتی که دراز کشیده بودم احساس کردم یه چیزی از شکمم کنده شد وقتی رفتم دستشویی یه چیزایی از بدنم خارج شد که پرستارا گفته بودن هرچی خارج شد بهشون نشون بدم وقتی چک کردن گفتن که جنینه ولی هنوز کامل خارج نشده و یه مقداریش مونده هنوز دو سه ساعت بعدشم یه چیز بزرگتری از بدنم دفع شد که بعد تایید کردن که کامل خارج شده..از حال بدم نگم براتون که احساس میکردم بخشی از وجودم رو از دست میدم کلی هم گریه کردم خدا از باعث و بانیش نگذره فقط اینو بهتون بگم که برای من سقط با قرص میزوپروستول درد یا عوارض خاصی نداشت بعدش هم سونوگرافی انجام دادم و خدا رو شکر مشخص شد که همش از بدنم خارج شد.

مشاهده کامل

سلام ..من به نظرم کورتاژ بهتره..من هفته دهم فهمیدم بچم سقط شده ..دکتر گفت کورتاژ کنم ولی خودم گفتم میخوام با قرص میزوپروستول سقط کنم.خلاصه که قرص رو داخل واژن گذاشتم و کلی درد و خونریزی داشتم آخرشم معلوم شد که کامل سقط نشده و رفتم کورتاژ کردم..فکر کنم هرچی به آخرای ماه سوم بارداری نزدیک میشیم بهتر باشه کورتاژ کنیم تا قرص میزوپروستول مصرف کنیم

مشاهده کامل

منم وقتی فهمیدم بچم مرده اول یک هفته صبر کردم که خودش سقط بشه. ولی نشد واسه همین بعدش تصمیم گرفتم از قرص میزوپروستول استفاده کنم. من سختی خاصی نکشیدم و مشکل خاصی نداشتم ..دکتر بهم مسکن داده بود که استفاده کردم .تقریبا 8 ساعت بعد از گذاشتن قرص سقط کردم. یه خونریزی خفیف هم تا 5 روز بعد از سقط داشتم.همین. اگر کسی دیگه هم تجربه سقط با میزوپروستول داشته بذاره لطفا.

مشاهده کامل

جالبه که من برعکس شما هستم. منم وقتی فهمیدم که بچم مرده دکتر بهم همین گزینه ها رو داد. من تصمیم گرفتم که کورتاژ کنم چون میخواستم یکباره خلاص بشم و دلم نمیخواست تو خونه این اتفاق بیفته (از اینکه یه بچه سقط شده رو تو دستشویی ببینم حس وحشتناکی بهم دست میداد). از طرفی نگران بودم که میزوپروستول جواب نده. واسه همین میخواستم برای کورتاژ برم .منتها من روزی که دکتر زنان بهم نوبت داده بود رو اشتباه فکر کردم و یه هفته دیرتر رفتم زمانی که تصمیم به کورتاژ گرفتم تا روزی که رفتم دکتر تقریبا ده روز شد ولی بچم به طور طبیعی سقط نشد..روزی که رفتم مطب بهم گفتن که چرا دیر اومدم و گفتن که الان دیگه نمی تونم کورتاژ انجام بدم و باید با قرص اینکارو انجام بدم..اولش خیلی ناراحت شدم و به هم ریختم ولی سعی کردم آرامشمو حفظ کنم. دکتر زنان یه قرص میزوپروستول رو از راه واژن قرار داد تقریبا 3.30 بعد از ظهر این قرصو گذاشت و من 10.15 صبح فرداش بچه رو سقط کردم. یه درد خیلی شدید داشتم که تقریبا یک ساعت طول کشید. دکتر بهم قرص موترین داده بود که البته اصلا تاثیر نداشت و دردو داشتم ولی وقتی بچه سقط شد گرفتگی شکم و دردم برطرف شد.
بدترین قسمت تجربه سقط با میزوپروستول من لرز شدیدی بود که داشتم من تا سه ساعت بعد از سقط هم هنوز لرز داشتم و بدنم گرم نمیشد. تا 5 روز بعد از سقط هم خونریزی شدید داشتم و از ناحیه تخمدان ها یه دردی شبیه تیر کشیدن داشتم که دکترم گفت طبیعیه.
ولی الان که تجربه سقط با میزوپروستول رو پشت سر گذاشتم به نظرم خیلی بهتر از این بود که برم با بیهوشی و جراحی بچمو سقط کنم.امیدوارم اطلاعات من براتون مفید بوده باشه.

مشاهده کامل

مقالات پیشنهادی
ویدئوها
ویدئوهای بیشتر