عفونت قارچی واژن | 6 عادت روزانه که عفونت قارچی واژن را بدتر می‌کند

مجله پزشکی و سلامت
0 نظر | مدت زمان خواندن مقاله: 3 دقیقه
درخصوص این مطلب سوال دارید؟
عفونت قارچی واژن | 6 عادت روزانه که عفونت قارچی واژن را بدتر می‌کند

عفونت قارچی واژن

مجله پزشکی و سلامتزمانی که با عفونت قارچی واژن دست و پنجه نرم می‌کنید، دچار خارش و ترشحات زیادی می‌شوید. در این زمان است که برای درمان عفونت قارچی خود به پزشک مراجعه می‌کنید و پزشک داروهای مختلفی به شما تجویز می‌کند. در حین درمان عفونت قارچی، باید از انجام کارهایی که بیماری شما را تشدید می‌کنند، خودداری نمایید.
برخی از عادت‌ها عفونت قارچی واژن را بدتر می‌کنند و برای درمان آن باید این عادت‌ها را ترک کنید.

1- پوشیدن شلوار جین تنگ

بسیاری از زنان عادت به پوشیدن شلوارهای تنگ دارند. این عادت غلط التهاب و عفونت قارچی واژن را تشدید می‌کند. شلوار جین تنگ از رسیدن جریان هوا به واژن جلوگیری می‌کند و باعث افزایش دما و رطوبت اندام تناسلی می‌شود، در نتیجه شرایط برای رشد قارچ مناسب می‌شود. برای جلوگیری از پیشرفت عفونت قارچی واژن، باید از شلوارهای شل‌تر استفاده کنید (حداقل در طول دوره درمان عفونت قارچی واژن).

2- رابطه جنسی و عفونت قارچی واژن

بهتر است کمی صبر کنید تا عفونت قارچی شما تسکین یابد و بعد از آن رابطه جنسی داشته باشید، زیرا اگر همراه با عفونت قارچی واژن، رابطه جنسی داشته باشید، منطقه ولوواژینال در معرض خطر تحریک بیشتری است. یکی دیگر از دلایلی که بهتر است از داشتن رابطه جنسی خودداری نمایید، احتمال انتقال عفونت قارچی به شریک جنسی‌تان است. اگر نمی‌توانید رابطه جنسی نداشته باشید، حداقل از کاندوم استفاده نمایید.

3- دوش واژینال

برای درمان عفونت قارچی واژن، مهبل (واژن) خود را تمیز کنید. هنگامی که واژن خود را شستشو می‌دهید، تعادل محیطی برای رشد مخمرها و باکتری‌ها به هم می‌خورد و از پیشرفت عفونت قارچی جلوگیری می‌شود. اگر واژن خود را شستشو ندهید شرایط رشد قارچ محیا شده و عفونت قارچی واژن روز به روز تشدید می‌گردد.

دوش واژینال

4- استفاده از لباس زیر نامناسب

مخمرها در شرایط محیطی گرم و مرطوب رشد می‌کنند. استفاده از لباس زیری که جلوی جریان هوا را می‌گیرد، شرایط را برای رشد عفونت قارچی محیا می‌کند. برای پیشگیری از عفونت قارچی واژن باید لباس زیر پنبه‌ای بپوشید و مرتباً لباس زیر خود را تعویض کنید تا مرطوب و یا خیس نباشد که شرایط برای رشد مخمر محیا شود.

5- مصرف مقدار زیادی قند و شکر

برخی از تحقیقات نشان می‌دهند که مصرف قندهای ساده ممکن است احتمال خطر عفونت قارچی واژن را افزایش دهد و یا علائم عفونت قارچی را بدتر کند. اگر احساس می‌کنید که مستعد عفونت هستید، برای مدتی از مصرف شکر اجتناب نمایید تا ببینید آیا تفاوتی مشاهده می‌کنید یا خیر.

6- کربوهیدرات‌ها و عفونت قارچی واژن

آخرین تحقیقات نشان می‌دهند، افرادی که به طور منظم از کربوهیدرات‌های ساده استفاده می‌کنند، مستعد عفونت قارچی واژن هستند. به طور مثال، نان سفید و ماکارونی در بدن به سرعت به قند تبدیل می‌شود و یا الکل و پنیر حاوی مخمر هستند، این مواد غذایی، فرد را مستعد عفونت قارچی واژن می‌کند و بهتر است این مواد غذایی را مصرف نکند.

کربوهیدرات‌ها و عفونت قارچی واژن

© وب سایت پزشکی و سلامت دکتر سوشا

شما هم می توانید در مورد این مقاله پرسش خود را با ما به اشتراک بگذارید

برای ثبت پرسش خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شده یا روی دکمه " افزودن پرسش جدید " کلیک کنید. همچنین پرسش شما بعد از ثبت، توسط مدیریت سایت بررسی و بعد از تاییدیه مدیریت سایت، پرسش شما نمایش داده می شود.
هیچ پرسشی در رابطه با این مقاله مطرح نشده است. چنانچه پرسشی دارید، آن را با کاربران و پزشکان سایت مطرح نمایید.
مقالات پیشنهادی
ویدئوها
ویدئوهای بیشتر