صبحانه ی مناسب قبل از رفتن به مدرسه

مجله پزشکی و سلامت
0 نظر | مدت زمان خواندن مقاله: 2 دقیقه
درخصوص این مطلب سوال دارید؟
صبحانه ی مناسب قبل از رفتن به مدرسه

صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی برای کودکان

همه‌ی والدین دوست دارند کودکانی سالم داشته باشند. از آنجا که از سنین اولیه‌ی مدارس فعالیت‌های فیزیکی کودکان به صورت چشم گیری در تمام زمینه‌ها عوض می‌شود، صبحانه ای که آنان مصرف می‌کنند جزئی مهم و حیاتی در خصوص رشد و نمو آن‌ها محسوب می‌شود. تحقیقات اخیر نشان داده غذاهای مقوی نه تنها در سلامت کودک مؤثر است، بلکه از نظر روحی هم آن‌ها را با ثبات‌تر می‌کند و باعث می‌شود عملکرد بهتری در مدرسه داشته باشند.

والدین باید در زمینه قانون گذاری تغذیه کودکان خود بسیار زیرکانه عمل کنند. ابتدا باید غذاهای مقوی را در سبد تغذیه خانواده بگنجانند و سپس بعد از مدتی آن را به صورت یک برنامه غذایی وارد غذای  کودک خود بکنند تا کودک بتواند آن را راحت‌تر بپذیرد.

صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی برای کودکان

چندین صبحانه مناسب برای کودکان

همیشه این‌گونه مرسوم بوده که دروس سخت و سنگین در ابتدای صبح تدریس شود؛ مثلاً خواندن و حساب و هندسه و… بنابراین مغز باید کاملاً سوخت رسانی گردد. گزینه‌های پیشنهادی دو مورد است که توجه داشته باشید هر دو از نظر انرژی و مغذی بودن یکسان هستند.از یک مخلوط کن برای تهیه صبحانه‌های زیر استفاده کنید:

  • یک اسموتی ( نوشیدنی از مخلوط میوه‌ها )  و یا شیر، وانیل با 2 یا 3 قاشق عسل تهیه کنید. به این طریق شما می‌توانید از چند نوع نوشیدنی متنوع برای صبحانه با همه نوع میوه درست کنید.
  • آب پرتقال، موز، آب سیب با مخلوط آرد جوانه‌ی گندم به همراه چند تکه نان تست می‌تواند صبحانه‌ای کاملاً مغذی تا نزدیک ظهر باشد.
  • ممکن است کودکان به انواع غلات غنی شده علاقه داشته باشند. شما می‌توانید آن را با شیر و دانه‌های خرد شده آجیل و مقدار زیادی آرد جوانه‌ی گندم یا کشمش مغذی کنید.
  • باقی مانده‌ پیتزا از شب قبل هم برای صبحانه بد نیست و بهتر از دیگر فست فودها است.
  • یک سینی رنگارنگ از خوراکی‌های متنوع هم برای صبحانه‌ی بچه‌ها بسیار مناسب است. تکه میوه‌های رنگی و برش زده، سبزیجات با قطعه‌های کوچک،تکه‌های آب پز شده از تخم مرغ،کلوچه‌های تهیه شده از آرد گندم سبوس دار و … هرچه رنگین‌تر بهتر است. کودکان معمولاً دوست دارند به هر چیزی ناخنک بزنند.

غلات صبحانه : خرید غلات صبحانه


مقالات پیشنهادی دکتر سوشا :


مرجع تخصصی پزشکی و سلامت دکتر سوشا

شما هم می توانید در مورد این مقاله پرسش خود را با ما به اشتراک بگذارید

برای ثبت پرسش خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شده یا روی دکمه " افزودن پرسش جدید " کلیک کنید. همچنین پرسش شما بعد از ثبت، توسط مدیریت سایت بررسی و بعد از تاییدیه مدیریت سایت، پرسش شما نمایش داده می شود.
هیچ پرسشی در رابطه با این مقاله مطرح نشده است. چنانچه پرسشی دارید، آن را با کاربران و پزشکان سایت مطرح نمایید.
مقالات پیشنهادی
ویدئوها
ویدئوهای بیشتر