بعد از کشیدن دندان عقل چه چیزی بخوریم | بخش دوم

مجله پزشکی و سلامت
1 نظر | مدت زمان خواندن مقاله: 3 دقیقه
درخصوص این مطلب سوال دارید؟
بعد از کشیدن دندان عقل چه چیزی بخوریم | بخش دوم

مواد غذایی برای بهبودی بعد از کشیدن دندان عقل

مجله پزشکی و سلامتدندان‌های عقل آخرین یا انتهایی‌ترین دندان‌هایی هستند که در دهان ظاهر می‌شود. هر چند اکثر افراد دندان عقل دارند، اما این امکان وجود دارد که تمام یا بخشی از دندان‌های عقل هیچ‌گاه رشد نکند. در بسیاری از افراد، دندان عقل به دلیل عدم وجود فضای کافی برای رشد دیده نمی‌شوند و به این ترتیب دندان عقل نهفته به طور عادی از لثه‌ها خارج نمی‌شود و زیر بافت لثه قرار می‌گیرد. کشیدن دندان عقل نهفته یکی از مواردی است که اغلب جراحی‌های کشیدن دندان را شامل می‌شود. بعد از کشیدن دندان عقل ، فرد باید به نکات مهمی برای بهبود وضعیت خود توجه کند. یکی از مهم‌ترین نکات برای ریکاوری بعد از کشیدن دندان عقل ، توجه به رژیم غذایی دوران بعد از جراحی دندان عقل است. در ادامه مطلب به چندین ماده غذایی مناسب برای بعد از کشیدن دندان عقل اشاره می‌کنیم.

پوره سیب زمینی غذای مناسب برای بعد از کشیدن دندان عقل

پوره سیب زمینی حاوی مقدار زیادی فیبر است و این غذا برای بعد از کشیدن دندان عقل بسیار مناسب است. یک سیب زمینی را پخته و کاملاً له کنید ، سپس آن را با کمی کره و دارچین بخورید.

پوره سیب زمینی غذای مناسب برای بعد از کشیدن دندان عقل

ماست یک ماده غذایی مناسب در دوران بعد از کشیدن دندان عقل

خوردن ماست بسیار راحت است ، زیرا این ماده غذایی صاف و نرم بوده و بدون نیاز به جویدن ، خورده می‌شود. ماستی بخورید که دانه دار نباشد  و نیاز به جویدن نداشته باشد. اگر می‌خواهید ماستی که می‎خورید طعم دار باشد ، آن را با کمی توت فرنگی بخورید. این ماده غذایی بسیار مغذی بوده و برای بهبود درد و ناراحتی بعد از کشیدن دندان عقل، مفید می‎باشد.

بلغور جو برای بعد از کشیدن دندان عقل

می‌توانید با بلغور جو خوراک مختصر و خوشمزه‌ای برای بعد از کشیدن دندان عقل درست کنید. اگر می‌خواهید طعم لذیذی داشته باشد می‌توانید شکر ، شربت و مربا به آن اضافه کنید.خوراک جو را حداکثر می‌توانید تا سه روز نگهداری کنید ، اگر جو مانده شود ، می‌تواند در روند بهبودی بعد از کشیدن دندان عقل اختلال ایجاد نماید.تکه‌های بزرگ میوه به خوراک جو اضافه نکنید ، تکه‌های کوچک‌تر مناسب‌تر هستند.به جای جو می‌توانید از بلغور یا گندم استفاده کنید تا خوراک تهیه شده نرم‌تر و رقیق‌تر شود.

بلغور جو برای بعد از کشیدن دندان عقل

میلک شیک خوراکی خوشمزه دوران بعد از کشیدن دندان عقل

میلک شیک‌ها پک کاملی از پروتئین و مواد مغذی هستند. میلک شیک‌ها مواد مغذی خوش خوراکی هستند که می‌توانید بعد از کشیدن دندان عقل میل کنید.برای مفیدتر بودن میلک شیک می‌توانید مکمل‌هایی مانند پودر پروتئین به آن‌ها اضافه کنید.میوه‌های تازه بدون هسته نیز به مفیدتر کردن آن‌ها کمک می‌کنند زیرا هسته‌های کوچک در محل دندان کشیده شده جمع می‌شود و باعث ایجاد ناراحتی و افزایش مدت دوره درمان می‌شود.می‌توانید ماست و بستنی را با عناصر ذکر شده مخلوط کرده و نوشیدنی مقوی و سالمی تهیه نمایید.شیر و بستنی را مخلوط کرده با اضافه کردن پودر پروتئینی میلک شیک خود را درست نمایید.برای لذت بردن از میلک شیک بعد از کشیدن دندان عقل یک توصیه را جدی بگیرید: “هرگز از نی استفاده نکنید”.چون فشاری که برای مکیدن توسط نی ایجاد می‌شود آن را مستقیماً به محل دندان کشیده هدایت می‌کند و باعث اختلال در روند بهبودی می‌گردد.

مقالات پیشنهادی دکتر سوشا : بعد از کشیدن دندان عقل چه بخوریم | بخش اول

مقالات پیشنهادی دکتر سوشا : بعد از کشیدن دندان عقل چه چیزهایی نخوریم؟

© سایت اطلاعات پزشکی و سلامت دکتر سوشا

شما هم می توانید در مورد این مقاله پرسش خود را با ما به اشتراک بگذارید

برای ثبت پرسش خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شده یا روی دکمه " افزودن پرسش جدید " کلیک کنید. همچنین پرسش شما بعد از ثبت، توسط مدیریت سایت بررسی و بعد از تاییدیه مدیریت سایت، پرسش شما نمایش داده می شود.

دوشنبه دندون عقل بالارو کشیدم کی جای حفره پر میشه ؟و بعد غذا با اون با سمت دیگه میخورم و مرتب آب نمک قرقره میکنم

مشاهده کامل

برای پر شدن دندان عقل باید دو تا سه هفته صبر کنید شما قدری عجولید فقط توصیه میکنم به توصیه های این مقاله و قسمت اول این توصیه برای کشیدن دندون عقل به شدت عمل کنید.
آیا این پاسخ برای شما مفید بود؟
مقالات پیشنهادی
ویدئوها
ویدئوهای بیشتر