با 3 بار رابطه جنسی منظم 10 سال جوان‌تر می‌شوید

مجله پزشکی و سلامت
0 نظر | مدت زمان خواندن مقاله: 3 دقیقه
درخصوص این مطلب سوال دارید؟
با 3 بار رابطه جنسی منظم 10 سال جوان‌تر می‌شوید

با رابطه جنسی منظم برای همیشه زیبا و جوان بمانید

مجله پزشکی و سلامت : مطالعات نشان داده است، افرادی که سه بار در هفته، رابطه جنسی منظم دارند، 10 سال جوان‌تر از سن فیزیولوژی‌شان به نظر می‌آیند. برای همین است که در مجلات معتبر علمی نوشته‌اند: “با رابطه جنسی منظم، برای همیشه جوان بمانید.” روابط جنسی و عاشقانه مهم‌ترین نقش را در جوان ماندن دارند.

محققان معتقدند که رابطه جنسی منظم ترشح مواد شیمیایی احساس خوب را تحریک می‌کنند که باعث کاهش سطح استرس می‌شود. به نظر می‌رسد که جنبه‌های عاطفی، روانی و فیزیولوژیکی عشق ورزی و رابطه جنسی منظم ، سلامت عمومی فرد را تحت تأثیر قرار می‌دهد. به همین دلیل است که زوج‌هایی که رابطه جنسی منظم دارند از سلامت، زیبایی و جوانی بیشتری برخوردار هستند. در این توصیه، دلایل علمی را برایتان بیان می‌کنیم تا علت زیبا و جوان شدن با رابطه جنسی منظم را دریابید.

رابطه جنسی منظم ، پوست شما را براق و شاداب می‌کند

رابطه جنسی به طور واضح ، سیستم ایمنی و گردش خون را بهبود می‌بخشد ، که هر دو باعث درخشندگی و شادابی صورت شده و پوست شما را براق و شاداب می‌کند. رابطه جنسی منظم ، سطح هورمون استروژن را در زنان افزایش می‌دهد و مانع از خشکی بیش از حد پوست می‌شود. این باعث می‌شود که چهره شما پس از رابطه جنسی درخشان شود.

رابطه جنسی منظم ، از بروز جوش جلوگیری می‌کند

رابطه جنسی منظم ، به تعادل سطح هورمون‌های بدن کمک می‌کند و موجب می‌شود که جوش‌های هورمونی ، روی پوست شما ظاهر نشوند . رابطه جنسی منظم ، گردش خون را بهبود می‌دهد و بهبود گردش خون موجب از بین رفتن سموم پوستی و تغذیه پوست با مواد مغذی می‌شود.
رابطه جنسی سطح ایمنوگلوبین ( آنتی‌بادی مبارزه کننده با التهاب) را افزایش می‌دهد و افزایش سطح ایمنوگلوبین موجب کاهش بروز جوش می‌شود. رابطه جنسی ، از راه‌های دیگری مانند بهبود خلق و خو می‌تواند از بروز جوش جلوگیری کند. بهبود خلق و خو موجب می‌شود که برای پوستتان اهمیت بیشتری قائل شوید و زمان بیشتری را صرف رسیدگی به پوستتان نمایید ، در نتیجه کمتر جوش می‌زنید.

رابطه جنسی منظم ، از بروز جوش جلوگیری می‌کند

کاهش استرس از مزایای عشق ورزی و رابطه جنسی

بودن در یک رابطه صمیمی می‌تواند سطح استرس و اضطراب را کاهش دهد. محققان معتقدند که کاهش استرس که از مزایای رابطه جنسی منظم است ، موجب جوان‌تر شدن فرد می‌شود ، زیرا استرس (بعد از آسیب ناشی از نور خورشید) از عوامل اصلی پیری زودرس است.
علاوه بر این، رابطه جنسی و لمس و بغل کردن می‌تواند “هورمون‌های احساس خوب” طبیعی مانند اکسی توسین و دوپامین را در شما آزاد کند که موجب کاهش استرس در شما می‌شود. ارگاسم جنسی نیز موجب ترشح ماده شیمیایی به نام پرولاکتین می‌شود که باعث احساس آرامش و خواب‌آلودگی می‌شود. به طور کلی رابطه جنسی منظم ، موجب بهبود کیفیت خواب و کاهش تنش می‌شود.

رابطه جنسی منظم ، مزیت‌های فیزیکی زیادی دارد

رابطه جنسی نوعی فعالیت ورزشی است و از آنجایی که رابطه جنسی بر روی ماهیچه و عضلات فرد تأثیر می‌گذارد، موجب تقویت توده عضلانی می‌شود. رابطه جنسی منظم ، در کنار فعالیت ورزشی و رژیم غذایی مناسب، بیشتری مزایا را برای سلامت فرد دارد.

رابطه جنسی منظم = سلامت عمومی

رابطه جنسی مکرر،برای سلامت عمومی بدن بسیار مفید است. علاوه بر این که رابطه جنسی راهی عالی برای افزایش ضربان و سلامت قلب است، سطح استروژن و تستوسترون را نیز در تعادل نگه می‌دارد.
زمانی که سطح یکی از هورمون‌ها مانند استروژن و یا تستوسترون تغییر کند،موجب مشکلات و بیماری‌هایی مانند پوکی استخوان و بیماری‌های قلبی می‌شود. داشتن رابطه جنسی در اغلب موارد به کاهش خطر این بیماری‌ها کمک می‌کند.در مطالعه‌ای نشان داده شد که مردانی که حداقل دو بار در هفته رابطه جنسی دارند،خطر بیماری قلبی در آن‌ها به نصف کاهش می‌یابد.

© وب سایت پزشکی و سلامت دکتر سوشا

شما هم می توانید در مورد این مقاله پرسش خود را با ما به اشتراک بگذارید

برای ثبت پرسش خود لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شده یا روی دکمه " افزودن پرسش جدید " کلیک کنید. همچنین پرسش شما بعد از ثبت، توسط مدیریت سایت بررسی و بعد از تاییدیه مدیریت سایت، پرسش شما نمایش داده می شود.
هیچ پرسشی در رابطه با این مقاله مطرح نشده است. چنانچه پرسشی دارید، آن را با کاربران و پزشکان سایت مطرح نمایید.
مقالات پیشنهادی
ویدئوها
ویدئوهای بیشتر